Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE40C6000- wyciszanie tv po podłączeniu słuchawek bezprzewodowych

roger1991 26 Jun 2012 00:22 11889 5
 • #1
  roger1991
  Level 2  
  Witam, mam pytanie odnośnie Samsung UE40C6000. Po podłączeniu do gniazda słuchawkowego bezprzewodowych słuchawek nie ma możliwości słuchania dźwięku przez tv. Głośniki automatycznie wyciszają się. Chciałbym dowiedzieć się, czy istnieje możliwość podłączenia słuchawek do innego wejścia w tv tak, aby ten głos był na słuchawkach i w tv? Jeśli tak proszę o podpowiedź, jakie przejściówki użyć by to zadziałało.

  Pozdrawiam.
 • #2
  egon42
  Level 37  
  roger1991 wrote:
  nie ma możliwości słuchania dźwięku przez tv
  To jest normalne że słuchawki wyłączają dźwięk na głośniki tak skonstruowany jest tv
  roger1991 wrote:
  Chciałbym dowiedzieć się, czy istnieje możliwość podłączenia słuchawek do innego wejścia w tv tak, aby ten głos był na słuchawkach i w tv
  Takiej możliwości nie ma Jeżeli tv ma wyjście audio na czinczach to można pod to wyjście podłączyć np. wieżę audio i do wieży podłączyć słuchawki Problem w tym że regulując głos na głośnikach tv możesz regulować dźwięk na słuchawkach wszystko zależy czy sygnał wyjściowy na czinczach rest regulowany czy nie. Może też zrobić sobie mały wzmacniacz na układzie np.tda2822 podłączyć do niego zasilacz np. 12v z wzmacniacza antenowego wejście wzmacniacza pod wyjście audio czincz a wyjście wzmacniacza pod słuchawki.
 • #3
  jur1
  DVD technology specialist
  O ile się nie mylę ten TV posiada wyjście AUDIO i tam można podłączyć za pomocą odpowiedniego kabla słuchawki bezprzewodowe. Nic nie napisałeś o modelu słuchawek.
 • #4
  roger1991
  Level 2  
  Witam,
  Telewizor to Samsung UE46D6100
  Link

  słuchawki posiadam takie : Philips SHC8535
  Link

  kupiłem przejściówkę 2xchinach->jack 3,5 wejście podłączam ale wtedy nie widzi słuchawek i nic w nich nie słychać, do jakiego wejścia mam je podłączyć by to zadziałało jak należy ??
 • #5
  norway1970
  Level 2  
  Kup złącze S-VHS/Cinch/( cały zestaw w sklepie RTViAGD, koszt 24zł) do tego przejście na słuchawki (10 zł) i podłącz pod euro .Będzie lecieć i w słuchawkach i TV.Ściszając tv leci tylko w słuchawkach.Słuchawki bezprzewodowe także będą działać


  Ps. Na pw wyślę zdjęcia jak powinno być to podłączone.
 • #6
  egon42
  Level 37  
  Problem z dźwiękiem z euro złącza jest taki że bardzo często nie ma dźwięku z źródeł cyfrowych a więc na euro nie ma dźwięku z pendrive nie ma dzwięku z tunera podłączonego do tv po przez złącze hdmi itd.