Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z zapalarką do gazu

15 Jan 2005 19:30 8183 11
    User removed account
    User removed account  
    WoŹnY
    Level 28  
    Spotkałem się z takim problemem w niejednej kuchence i musze powiedzieć że zawsze oczyszczenie elektrod zmieniało sytuację radykalnie. Nie palników lecz elektrod. Ważne jest abu nie było żadnych nalotów na porcelance, jak i możliwie oczyścić samą elektrodę. Zrób taki eksperyment. Wyłącz światło i próbuj zapalić. Jeśli zauważysz żę iskra skacze po izolatorze to musisz go oczyścić. Jeśli iskra nie skacze wcale, to napewno napięcie zapalarki za małe i trzeba ingerować w elektronikę.
    User removed account
    Level 1  
    WoŹnY
    Level 28  
    Nie wiem jaki to model kuchenki ale w dwóch widziałem elektronikę tj. generator z cewką WN. Jak naciskałeś zapalarkę to iskra rytmicznie skakała co 0,5 sek, Ponadto zamontowane były termopary ( może termistory), które jak się nie ogrzały wyłączały dopływ gazu pomimo przekręconego zaworu.
    User removed account
    Level 1  
    grzeg27
    Level 14  
    Najlepiej poprostu dbać o czystośc elektrod zapalajacych.Co jakiś czas czyscić beznzyną ektrakcyjna (dobrze czysci tłuszcz).A ponadto w kazdej nowej kuchence sż termopary i to ona odcinają poprzez zaworek dopływ gazu jezeli nie ma płomienia.
    pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    grzeg27
    Level 14  
    No tak może nie w każdej,.. ale lepiej kupywac takie które to zabezpieczenie mają. ;)
    pozdrawiam
    marpiasek
    Level 27  
    Od jakiego punktu zaczyna się elektronika?!?!?!?!
    pilne! gdzie kupie kuchnie bez zabezpieczenia???...chyba tylko na węgiel.
    WoŹnY
    Level 28  
    dla mnie generator to juz elektronika i to nie dlatego że uważam generator za niewiadomo co. Co innego jakby był to generator mechaniczny wtedy elektryka ale jak zaprzęgasz półprzewodniki to inna sprawa.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account