Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz 2x7 seg.błędy w programowaniu

mimor555 16 Cze 2012 15:11 718 3
  • #1 16 Cze 2012 15:11
    mimor555
    Poziom 24  

Witam. No i kolejny mały problem z zaprogramowaniem. Programuję przez usbasp i avrdude i mam kolejny program dotyczący tym razem wyświetlacza lcd 2x16. Oczywiście program także pochodzi z książki p. Borkowskiego. Tym razem nie chodzi mi o sam program a programowanie. Programuję zawsze z wiersza polecenia na win xp. Wcześniejsze programy wchodzą normalnie a ten nie ;/. Dyrektywa jaką wpisuję: avrdude.exe -p m8 -c usbasp -U flash:w:"nazwa.hex":i No i nie programuje ;/ W wierszu polecenia wyskakuje odczytanie prawidłowe, nastepnie błąd
    avrdude.exe: Devices signature =0x1e9307
    avrdude.exe: NOTE: FLASH memory has been specifed, an erase cycle will be performed
    To disable this feature, specify the -D option.
    avrdude.exe: erasing chip
    avrdude.exe: reading input file "l12.hex"/
    I to wszystko. Po za tym to próbowałem i z C jak i ASM i taki sam błąd. Proszę o pomoc.
    W załączniku kody i hexy oraz zdjęcie.

0 3
  • #2 16 Cze 2012 15:22
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie bardzo rozumiem problem, załączone pliki hex mają inne nazwy, niż podawane w cmdline, ponadto nie widać jaki błąd wyrzuca drugie polecenie, ani jaka jest składnia pierwszego. Czego się można spodziewać innego ? Co pokazuje polecenie dir ?
    P.S. Po co bmp ? Nie wystarczy zaznaczyć i skopiować, wklejając na forum w tagach code ?

0
  • #3 16 Cze 2012 16:26
    mimor555
    Poziom 24  

Jestem początkującym i słabo mi idzie z obsługą wiersza polecenia. Te pliki właśnie wgrywałem, żeby szybciej się wpisywało zmieniałem nazwę. Polecenie dir pokazuje pliki ;]

Dodano po 55 [minuty]:

Udało się zaprogramować prawidłowo. Błąd- nazwa pliku nie miała rozszerzenia przypisanego. Chociaż w nazwie było .hex. Teraz jednak mam problem bo lcd się dalej nie odzywa, chociaż programowanie przebiegło prawidłowo. Może mam coś źle podłączone. Po za tym to korzystam z płytki stykowej, czy ona może w jakiś sposób zakłócać w podawaniu sygnału? Z płytki do LCD mam 8 przewodów z gniazdami.

0
  • #4 16 Cze 2012 16:37
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

mimor555 napisał:
    Może mam coś źle podłączone. Po za tym to korzystam z płytki stykowej, czy ona może w jakiś sposób zakłócać w podawaniu sygnału? Z płytki do LCD mam 8 przewodów z gniazdami.
    Bądź tak uprzejmy dokładnie opisywać swój problem(Aktualny schemat, taki jak podłączyłeś co do pinu), albo udać się do wróżki. Co ma do rzeczy ilość przewodów ?

0