Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros MP2 2008r. błąd wskażnik ciśnienia rezerwowego uszkodzony K1

26 Cze 2012 09:51 5889 3
  • Poziom 10  
    Witam, tak jak w tytule :
    -błąd wskażnik ciśnienia rezerwowego uszkodzony K1

Przełożyłem czujnik przy osuszaczu z innego mercedesa i tak samo na K1 nie pokazuje a na K2 pokazuje.
    Podejrzewam że to przewód ale zaraz za czujnikiem wchodzą w cała wiązkę i nie wiem gdzie wychodzi. A nie chce całej wiązki rozbierać.
    Może ma ktoś jakiś schemat lub wie gdzie najczęściej się przewód przeciera ?
    Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 14  
    witam czujnik przy podstawie osuszacza to nie jest to. Przy osuszaczu jest zawór do którego jest przykręcone szcześć przewodów tzw. cztero obwodowy na tym zaworze na jego górnej cześci jest płytka elektroniczna która mierzy ciśnienia na pierwszym i drugim obwodzie czyli k1 i k2 może być uszkodzona instalacja od tego zaworu po mojemu leci do mudułu HM znajdujący się na tylnej cześci ramy najlepiej jakbyś miał druga sprawną płytke i podłączył żeby wyeliminować usterke płytki
    pozdr
  • Poziom 10  
    Nic nie zrozumiałem z twojej wypowiedzi :)
    Tą płytkę sprawdziłem przy osuszaczu i jest dobra już napisałem wcześniej!
    A jeszcze jedna jest?
  • Poziom 14  
    Witam w pierwszym poście pisałeś że podmieniłeś czujnik przy osuszaczu? w ostatnim poście że jakąś płytke sprawdzałeś przy osuszczu ? Po mojemu to dwie różne rzeczy. Do samej podstawy osuszacza jest podłączone dwie wtyczki które nie mają nic wspólnego z zaistniałą usterką.
    Pytanie czy wiesz jak wygląda zawór cztero obwodowy? jest umieszczony w okolicach podstawy osuszacza do tego zaworu jest przykrecone sześć przewodów pneumatycznych. Pozatym do tego zaworu jest wkręcone dwa czujniki które mierzą ciśnienie zapasowe nie maja nic wspólnego z usterką po mojemu to któryś z tych czujników podmieniłeś . Od górnej cześci tego zaworu jest przykrecona płytka która za zaistniałą usterke odpowiada. Pytanie jak sprawdziłeś ta płytke? Sprawdź jeszcze wtyczke do tej płytki czy ma dobre połączenie
    Pozatym na wyświetlaczu wyświetla usterka z modułu HM