Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 29PT8258B

odek 05 Mar 2003 22:14 1164 4
  • #1 05 Mar 2003 22:14
    odek
    Poziom 14  

Witam
    Mam problem z kineskopem w tym tv siatka pierwsza wykazuje zwarcie z katodą wyrzutni "B" ( ok 0,6 om ! ) . W związku z tym mam pytanie do znawców tematu czy jest możliwe uratowanie go innymi metodami niż wymiana wyrzutni ? Kineskop A68ESF002X43
    Proszę o sugestie

0 4
  • #2 05 Mar 2003 22:22
    Rychozol
    Poziom 26  

Jest możliwe usunięcie zwarcia. Ja robię to przyrządem do reaktywacji kineskopów. Możliwe jest również przepalenie zwarcia ładunkiem z naładowanego kondensatora. Metody tej jednak nie polecam.

0
  • #3 05 Mar 2003 22:33
    odek
    Poziom 14  

No cóż przyznam się że zamierzam kupić przyrząd ale dopiero pod jesień a póki co muszę poradzić sobie inaczej :( Może ktoś mógłby mi udzielić bliższych wskazówek jak się za to zabrać aby nie zespawać elektrod :wink: Dodam że tv jest mój i nie ma obawy o reakcję klienta po nieudanej próbie .

0
  • #4 05 Mar 2003 23:00
    zdzich42
    Poziom 40  

Poprostu: ładujesz elektrolit z napięcia zasilania tranzystora linii, wyłączasz TV. Na kineskop zakładasz nową podstawkę, podpinasz przewody do pinów które są zwarte. Robisz przerywnik- prosząc Opatrzność o pomyślne załatwienie sprawy i...... rozładowujesz elektrolit na zwarciu. Mnie sie parokrotnie udało, ale ja mam "chody na górze". Powodzenia!

0
  • #5 05 Mar 2003 23:07
    odek
    Poziom 14  

Dzięki za porady, chyba się skuszę na ten elektrolit tylko jak duży zastosować ?
    A napięcie linii jest wystarczające do tego eksperymentu ?

0