Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Claas Mercur jaki olej do silnika

lukasz506 26 Jun 2012 12:13 4309 5
    lukasz506
    Level 19  
    Witam jak w temacie kombajn claas mercur 1966r. silnik perkins 4.236 silnik w dobrej kondycji. Kupiłem taka maszynę i nie wiem jaki olej przecież nie wleje superolu cc-30 myślałem o oleju Turdus mineralnym jak kupiłem kombajn leżała w nim bańka po oleju lotos city diesel mineralny ale czy tym zalany to sprzedający nie potrafił odpowiedzieć. A Wasze Claasy jakimi olejami są zalane?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    mczapski
    Level 39  
    A co da koledze odpowiedź jaki olej ktoś, gdzieś zastosował? Może sie okazać, że całkowicie bez uzasadnienia, ale tak ma. Dalsza sprawa to ustalanie jaki obecnie jest zastosowany. Jeśli brak informacji wiarygodnej to i tak niewielkie znaczenie, ponieważ zalecenia mówią iż olej niezależnie od ilości pracy należałoby wymienić co rok. Wiem, że na polskiej wsi nie jest to warunek przestrzegany i raczej wzbudzi zdziwienie. A generalnie taki silnik nie ma wielkich wymagań co do oleju i z pewnością zadowoli się olejem o jakości CE i lepkości 10(15)W40. Kolor etykiety bez znaczenia.
    lukasz506
    Level 19  
    mczapski wrote:
    Wiem, że na polskiej wsi nie jest to warunek przestrzegany i raczej wzbudzi zdziwienie

Nie no kolego w poprzednim kombajnie olej był wymieniany zawsze przed sezonem, oleje ulegają starzeniu przecież, i tracą swe właściwości. Znajomy np. ma troche godzin do koszenia i wymienia olej przed sezonem i w trakcie sezonu po 100mth
  • Helpful post
    mczapski
    Level 39  
    A to przepraszam. Ja znam inne obyczaje i niestety nie do zmiany. Maszynę użytkuje się do awarii, która oczywiście najczęściej zdarzy się w gorącym okresie. I wówczas pogoń, nerwówka, narzekanie. A maszyna na koniec sezonu staje i czeka do następnego sezonu. Często w kombajnie nawet nie wyjmuje się akumulatorów i oczywiście nie doładowuje. Kolejna ciekawostka to, że nie wolno naciągać paska klinowego w C330 ponieważ zużywa się pompa wody. i pasek ledwie napędza zarówno pompę jak i alternator i tak ma być. I nie jest to jedyny przypadek użytkownika.
    lukasz506
    Level 19  
    mczapski wrote:
    Maszynę użytkuje się do awarii, która oczywiście najczęściej zdarzy się w gorącym okresie. I wówczas pogoń, nerwówka, narzekanie. A maszyna na koniec sezonu staje i czeka do następnego sezonu

Tak ten przypadek też zaobserwowałem u wielu rolników, jak coś chodzi to dusi aż awaria jakaś go zatrzyma i wtedy wielkie narzekania że złom nie miał kiedy sie popsuć.
    U mnie każda maszyna po sezonie jest wyczyszczona usterki które sie zauważy podczas czyszczenia czy oględzin zostają usunięte i maszyna zostaje przesmarowana, ze można powiedziec że jest już przygotowana na kolejny sezon