Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie fotokomórek came dir 10 do automatu bramowego s66 superlift

tomala993 26 Cze 2012 14:39 4046 4
  • #1 26 Cze 2012 14:39
    tomala993
    Poziom 9  

Witam serdecznie proszę wszystkich o pomoc jak w temacie mam problem z podłaczeniem fotokomórek CAME DIR 10 do automatu Superlift s66m, ponieważ w s66 do podłaczenia foto mam tylko 2 zaciski a reszta zacisków nigdzie nie jest opisana.

Przesyłam link do manuala gdzie na stronie 8 jest schemat podłączenia foto opartego tylko na 2 żyłach a pozostałe zaciski są nie opisane.
    http://www.mekon.com.tr/images/brosur/dokuman_06.pdf

Natomiast came dir 10 nikomu nie trzeba przedstawiać mogą być zarówno NO jak i NC, tylko za Boga nie wiem jak to spiąć a sprzedawca twierdzi że można podpiąć każde foto lecz nie potrafi mi powiedzieć jak i śle mi tylko wskazanego powyżej manuala z góry Serdecznie dziękuje za pomoc.

1 4
  • #2 26 Cze 2012 18:20
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

No ale tureckiego napędu to w życiu nie widziałem (to taki ichni wiśniowski ?)
    Wygląda że fotki są zasilane i kontrolowane na tych samych kablach - jest coś takiego u Nice - BlueBus, ale i jest coś takiego w taniutkich napędach MotorLift Chmabrelain.
    Propozycja: spróbuj wziąć z linii fotek tylko zasilanie (ja w MotorLifcie wziąłem zasilanie z linii fotek do zasilenia zewnętrznego radyjka - oczywiście sprawdź miernikiem czy napięcie zmienne czy stałe, napięcie i biegunowość) , a styki NO fotek podepnij pod linię guzika ściennego - zawsze będzie odwracać ruch po przecięciu fotek. Co prawda na otwieraniu zacznie zamykać ale rzadko się zdarza przeciąć linie fotek jeszcze w trakcie otwierania.

Jak jesteś "lutowalny" to pod silnik równolegle przez diodę przewodzącą przy biegunowości otwierania podepnij cewkę przekaźnika którego styki NC wepnij szeregowo ze stykami NO fotek - w ten sposób jak przerwiesz linię fotek przy otwieraniu silnika to rozwarte styki NC przekaźnika odetną fotki od linii włącznika ściennego napędu (zakładając oczywiście, ze silnik jest na prąd stały - przy prądzie zmiennym jest jeszcze łatwiej - przekaźnik z cewką 220V do uzwojenia otwierania silnika).

0
  • #3 27 Cze 2012 09:11
    biltem
    Poziom 11  

Witam.

Kolego, z tego co wyczytałem to podłączenie foto jest na zasadzie fotokomórek typ "BUS"- czyli cyfrowe.Zasilanie i komunikacja jest realizowane 2 żyłami.
    W takim układzie np. Hormann ma tylko dedykowane do swoich napędów.
    Foto typu"BUS" ma np. FAAC i inne firmy (patrz internet - fotokomórki BUS)
    Podłączenie DIR 10 nie jest wtedy możliwe dlatego że są one na zwykłym przekaźniku.

Pozdrawiam.

PS.
    KOMBINACJE Z SILNIKIEM NIE WYJDĄ NA DOBRE FOTKĄ DIR 10.
    Mają za słaby przekaźnik.

1
  • #4 27 Cze 2012 11:57
    tomala993
    Poziom 9  

a czy wiecie koledzy do czego służą pozostałe zaciski o oznaczeniach alspk oraz alsw czy ktoś spotkał się z takim oznaczeniami i skrótami.

Ps a czy skoro napęd ma tylko dwa zaciski czyli napięcie i sterowanie po tych samych żyłach to nie jest to na zasadzie rezystancij i zmiany prądowej

Jedyne co się dowiedziałem od sprzedającego że jest na 100 możliwość podłączenia innych foto niż te oryginalne które montowane są wewnątrz garażu a nie na zewnątrz.

Co o tym myślicie.

0
  • #5 28 Cze 2012 21:20
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Tak jak napisałem - podpierając się swoją walką z Motorrliftem ML500 z podobnym systemem fotek - : na 100% możesz wziąć zasilanie z zacisku fotek turka, a co z przekaźnikiem fotek zrobisz to tylko eksperymenty - albo jak sugerowałem podłączysz go do zacisków sciennego włącznika albo przetestuj pozostałe zaciski w napędzie na zwarcie.

PS do kolegi biltem - chodziło mi tylko o podłączenie CEWKI dodatkowego przekaźnika równolegle z silnikiem a styku NC przekaźnika szeregowo z przekaźnikiem fotek i wejściem napdu na guzik ścienny - żaden większy prąd przez styki fotek ani styki dodatkowego przekaźnika by nie płynął.

0