Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Magnum 440 ETECH. Automatyczna skrzynia biegów.

26 Jun 2012 15:11 4811 10
  • Level 16  
    Problem dotyczy samochodu Renault Magnum. Auto ma automatyczną skrzynię biegów. Chodzi o tryb N. Kiedy chcę, aby auto na tym trybie jechało, to nie załącza się żaden bieg i auto stoi w miejscu. Dopiero po paru przełożeniach lewarka na różne tryby i znów na neutral auto zaczyna ruszać. Co może być przyczyną tego problemu?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 17  
    Troche jasniej bo z tego co jest napisane wynika ze auto nie chce jechac na neutralu.
  • Level 16  
    O to właśnie chodzi. Auto nie chce jechać na neutralu.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 14  
    to by było dziwne gdy by jechało
  • Level 16  
    Tzn. Chodzi mi o to, że jak się włączy A ,a na neutral trzeba pare razy przełączyc zeby poprostu ruszyć.
  • Level 17  
    Trzeba sprawdzic poprawnosc dzialania manimupalator i zrobic jakas diagnostyke i wtedy mozemy konkretnie rozmawiac.
  • Level 24  
    w skrzyniach automatycznych jak sie wiekszość orjętuje i ja też a bynajmniej w tej jest kilka trybów pracy A-przełożenia wpełni automatyczne M-reczne przezucanie biegó za pomocą dzojstika lub 1,2,3-dla ruszania oraz R-wsteczny pełzający bądz nie, tryb N=Neutral tzn. luz czyli analogicznie pojazd jaki kolwiek wyposażony w skrzynie automatyczną bądz manualną na luzie nie bedzie jechał

Dodano po 4 [minuty]:

ja bym obstawiał dzojstic wybierający ale.... napewno masz jakieś błedy na wyswietlaczu od skrzyni i zapewne jest to skrzynia ZF ASTRONIC podaj je to sie postaramy rozwiązac ten problem
  • Level 16  
    Tak jest to skrzynia ASTRONIC. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat : ,,skrzynia biegów zablokowana" i czasem jak jest na automatycznej skrzyni to na wyświetlaczu napis auto jest przekreślone.
  • Level 24  
    ale jakie kody błedów te numeryczne z wyświetlacza podaj
  • Level 2  
    Witam.Mam problem z astronikiem w ren magnum.Mianowicie po pol godzinnej jezdzie zapala sie defekt skrzyni i nie przelacza miedzy 4 a 5 biegiem. Ani w jedna ani w druga strone. Trzeba ją troche pocyganic tzn na 4 bigu przeciągnac troche obroty,dac na N i z powrotem na bieg ,wtedy wskakuje juz 5.Na doł trzeba calkiem stanac zeby zeszla do dolnej skrzyni. jak postoi pare godzin wszystko wraca do normy. Pomoze ktos?
  • Level 11  
    Najpierw - ja tak robię - nowe sprzęgło , nowy wysprzęglik , adaptacja i jest OK.