Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Magnum 440 ETECH. Automatyczna skrzynia biegów.

26 Cze 2012 15:11 4610 10
  • Poziom 16  
    Problem dotyczy samochodu Renault Magnum. Auto ma automatyczną skrzynię biegów. Chodzi o tryb N. Kiedy chcę, aby auto na tym trybie jechało, to nie załącza się żaden bieg i auto stoi w miejscu. Dopiero po paru przełożeniach lewarka na różne tryby i znów na neutral auto zaczyna ruszać. Co może być przyczyną tego problemu?
  • Poziom 17  
    Troche jasniej bo z tego co jest napisane wynika ze auto nie chce jechac na neutralu.
  • Poziom 16  
    O to właśnie chodzi. Auto nie chce jechać na neutralu.
  • Poziom 14  
    to by było dziwne gdy by jechało
  • Poziom 16  
    Tzn. Chodzi mi o to, że jak się włączy A ,a na neutral trzeba pare razy przełączyc zeby poprostu ruszyć.
  • Poziom 17  
    Trzeba sprawdzic poprawnosc dzialania manimupalator i zrobic jakas diagnostyke i wtedy mozemy konkretnie rozmawiac.
  • Poziom 22  
    w skrzyniach automatycznych jak sie wiekszość orjętuje i ja też a bynajmniej w tej jest kilka trybów pracy A-przełożenia wpełni automatyczne M-reczne przezucanie biegó za pomocą dzojstika lub 1,2,3-dla ruszania oraz R-wsteczny pełzający bądz nie, tryb N=Neutral tzn. luz czyli analogicznie pojazd jaki kolwiek wyposażony w skrzynie automatyczną bądz manualną na luzie nie bedzie jechał

Dodano po 4 [minuty]:

ja bym obstawiał dzojstic wybierający ale.... napewno masz jakieś błedy na wyswietlaczu od skrzyni i zapewne jest to skrzynia ZF ASTRONIC podaj je to sie postaramy rozwiązac ten problem
  • Poziom 16  
    Tak jest to skrzynia ASTRONIC. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat : ,,skrzynia biegów zablokowana" i czasem jak jest na automatycznej skrzyni to na wyświetlaczu napis auto jest przekreślone.
  • Poziom 22  
    ale jakie kody błedów te numeryczne z wyświetlacza podaj
  • Poziom 2  
    Witam.Mam problem z astronikiem w ren magnum.Mianowicie po pol godzinnej jezdzie zapala sie defekt skrzyni i nie przelacza miedzy 4 a 5 biegiem. Ani w jedna ani w druga strone. Trzeba ją troche pocyganic tzn na 4 bigu przeciągnac troche obroty,dac na N i z powrotem na bieg ,wtedy wskakuje juz 5.Na doł trzeba calkiem stanac zeby zeszla do dolnej skrzyni. jak postoi pare godzin wszystko wraca do normy. Pomoze ktos?
  • Poziom 10  
    Najpierw - ja tak robię - nowe sprzęgło , nowy wysprzęglik , adaptacja i jest OK.