Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Splitter HDMI + wzmacniacz

26 Cze 2012 15:19 1650 2
  • Poziom 9  
    Witam szanownych kolegów.
    Mam następującą sytuację .
    Zakupiłem splitter 2xHDMi firmy DIGITUS. W opisie jest napisane, że maksymalna długość przewodu podłączonego do splittera to 15 m.

1.Jeśli do splittera podłączam z jednej strony dekoder c+ a z drugiej 2 TV na standardowej dł. przewodów -1,8 m , wszystko działa
    2.Gdy podłączam jeden TV przewodem o dł 15 m a drugi przewodem o dł. 1,8 m, działa tylko ten , który podłączony jest przewodem 1,8 m.
    3.Jeśli podłączam tylko jeden TV przewodem o dł. 15m , obraz raz jest ,raz go nie ma.
    4.Jak widać, przewód jest albo za długi, albo słabej jakości (jakiś no-name) .

Teraz pytanie, czy mogę na wyjściu splittera zastosować dodatkowo wzmacniacz (extender) HDMI ? Oba urządzenia pracowały by w standardzie HDMI 1.3b + HDCP i byłyby tego samego producenta.Splitter obsługuje kaskadowanie.

Po zapoznaniu się z podobnymi tematami na forum ,wydaje mi się ,że taki zestaw powinien bez problemów działać , aczkolwiek wolałbym się ustrzec przed nietrafionym zakupem.

Sprzęt który zakupiłem to Digitus DS-41300
    Sprzęt , który chcę zakupić to Digitus DS-55900 lub Digitus DS-55901. Który z nich będzie lepszy ?
    Z góry dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 13  
    Kupiłeś coś co nie działa jak powinno i zamiast to zwrócić i kupić jakiś działający sprzęt chcesz dokupić kolejne urządzenie, na dodatek tego samego producenta, aby sprzęt być może zaczął działać jak powinien. Jaki to ma sens?

Zmień splitter na działający poprawnie, lub kabel na kabel o właściwych parametrach, a nie łataj niedziałającego sprzętu dokupując kolejny.

Jeśli masz w tej konfiguracji problemy z uzyskaniem obrazu po 15 metrach, to co by było gdybyś zamiast dekodera C+, który daje maksymalnie format 1080i50 użył na przykład PS3, wysyłającego format 1080p60? Pewnie z takimi akcesoriami sygnał znikałby już po kilku metrach.
  • Poziom 9  
    @mac6

Sprzęt jest wysokiej jakości, winny był przewód , ale nawet na tym badziewnym przewodzie, po dokupieniu extender'a, dokładnie takiego; jaki wymieniłem w pierwszym poście, wszystko, włącznie z przesyłaniem materiałów w 3D działa bez najmniejszych problemów na odległości 32,5 m (większej nie testowałem ) .
    Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.