Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zużycie prądu mojego monitora 15cali Hyundai image quest Q770

26 Cze 2012 16:20 1470 12
  • Poziom 16  
    Witam.
    Kupiłem sobie watomierz
    Pokazał że monitor Hyundai image quest Q770 pobiera 65wat

Pracuje w rozdzielczości 1024/768 85M MHz
    Ale jak odpaliłem starą grę co pracuję na 640 rozdzielczości to pokazało tylko 45wat.

Założyłem ten temat tylko dla tego bo nie wiem ile pobierają monitory LCD więcej czy mniej od mojego, chciałbym zaoszczędzić na prądzie.

Pozdrawiam
    Jeśli to nie ten dział to proszę przenieść.

Nie wiem czy trzeba go jakoś ustawiać czy co bo pod niego dałem lutownicę oporową na naklejce na pisanie jest 30wat.
    A pokazuję według tego watomierza 23wat ;/.
    Sprawdziłem na odkurzaczu mam niby 1800wat odkurzacz podłączyłem pod niego watomierz i pokazało 1460wat.
  • RenexRenex
  • RenexRenex
  • Poziom 16  
    Jakoś brałem pisownię i mi wszystko się zgadza nie wiem o co Ci chodzi ;/

Czyli monitor LCD obojętnie jaki będzie mniej pobierał od tego co mam teraz ?.

Moderowany przez WojtasJD:

Przycisk [Pisownia] to tylko narzędzie, sam masz myśleć w trakcie pisania (i nie tylko).

złóżycie prądu - co to jest?
    Hyndai -> Hyundai
    Jednostki: W, MHz
    Popraw pierwszy post bo zaraz wątek poleci do kosza

• Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    weight napisał:
    Jakoś brałem pisownię i mi wszystko się zgadza

W pierwszym wyrazie tematu masz aż dwa błędy.
    weight napisał:
    Czyli monitor LCD obojętnie jaki będzie mniej pobierał od tego co mam teraz ?.

Nie, 50 calowy może pobierać więcej. Ale biorąc pod uwagę porównywalne rozmiary LCD będzie pobierał mniej.
  • Poziom 16  
    Zaraz mnie pobijecie ;p.
    Poprawiłem chyba wszytko ok już : (.

Chodzi mi o 18 calowy lub 17.
    teraz muszę jakiegoś kupić to chyba już nie w tym dziale.
    Bo szukam jakiegoś co będzie miał więcej niż 75Hz odświeżania.
  • Pomocny post
    weight napisał:
    szukam jakiegoś co będzie miał więcej niż 75MHz odświeżania.

Jak już znajdziesz z tak wysokim, to daj znać ;)

Poza tym jeśli chodzi Ci o migotanie obrazu to problem ten dotyczy monitorów CRT. Monitor LCD nawet przy 60Hz nie mruga.
  • Poziom 16  
    Nie chodzi o mruganie a o płynność obrazu.
    Na 60Hz czy nawet 75Hz grać się nie da w szybkie gry typu quake 3 czy coś innego.
    Po drugie po 2 lata oczy możesz wymienić ;/.

Słyszałem że są monitory już LCD dla graczy co mają ponad 120MHz może i więcej.
    Nie ma takich ?

"Poza tym jeśli chodzi Ci o migotanie obrazu to problem ten dotyczy monitorów CRT. Monitor LCD nawet przy 60Hz nie mruga. "

Przecież odświeżanie to jest właśnie miganie obrazu to jak masz 75Hz to nie wiem jaki monitor będziesz miał to będzie Ci migotał bo ma taką częstotliwość.
    Może jest to mniej widoczne na LCD tego nie wiem ale na 100% tak samo szkodzi i obraz wolno się odświeża.

Ale jak ktoś gra w gry amatorsko czy ogląda tylko filmy to dla niego będzie dobry.
    Ja potrzebuję takiego co nie będzie szkodził na oczy i będzie miał przynajmniej 120Hz przy 1024 rozdzielczości.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wszystko pomyliłeś. 120MHz - takich nie ma nawet w projektach, jeżeli już to 120 Hz. I to nie w monitorach a odbiornikach TV i to z przeplotem. Poza tym 60 Hz w CRT to nie to samo co 60 Hz w LCD. W LCD obraz jest inaczej wyświetlany. Jeżeli jesteś ciekawy to zainteresuj się jak jest tworzony obraz w obu typach monitorów.
  • Poziom 16  
    Nie muszę ale wiem że światowi gracze grają na monitorach CRT właśnie ze względu płynnego obrazu i odświeżania.

Przepraszam chodziło o Hz.
    To są takie monitory LCD co mają więcej niż 75Hz ?.

Widziałem reklamę że telewizory mają nawet po 600Hz
  • Poziom 16  
    Przeczytałem.
    Thx.
    Jednak miałem rację że monitor LCD stopuję kartę.
    A jak ktoś nie grał nigdy w quake3 to zawsze będzie mówił że na LCD lepiej się gra ;/.

A jak szkodzi na oczy LCD mniej niż CRT nawet jak ma 75Hz
  • Pomocny post
    Gra się tak samo. Między 60fps, 75fps czy 85fps różnica jest raczej niezauważalna (chyba że obserwujemy bardziej wynik cg_drawfps niż samą grę). Bardziej niż częstotliwość odświeżania ekranu powinien Cię zainteresować parametr nazywany czasem reakcji matrycy i wyrażany w milisekundach. Stare monitory LCD miały duży czas reakcji, co powodowało smużenie. Na szczęście większość współczesnych monitorów ma ten parametr już akceptowalnie niski.

Pomijając efekt migotania obrazu w praktyce oba monitory szkodzą na wzrok tak samo. Jeśli zadbasz o poprawne oświetlenie podczas pracy z monitorem, a parametry obrazu (jasność, kontrast) będą właściwie dostosowane do warunków pracy, szkodliwość takiego urządzenia na wzrok na pewno nieco się zmniejszy.