Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sieć PAN Bluetooth PC to PC udostępnianie połączenia internetowego

BruT4L 26 Cze 2012 17:08 1651 1
  • #1 26 Cze 2012 17:08
    BruT4L
    Poziom 1  

Witam, mój problem polega na tym, że nie mogę dojść w jaki sposób udostępnić połączenie internetowe na PC stacjonarnym do laptopa przez sieć osobista bluetooth.

Do tej pory wykonałem następujące czynności:
    Na PCecie, do którego mam podpinany w USB adapter bluetooth, zainstalowałem oprogramowanie Bluetooth Stack for Windows by Toshiba z 6 mar 2012r. Zainstalowało się elegancko, adapter chodzi tak jak należy. W laptopie mam wbudowany adapter broadcom, więc tam nie instalowałem nic. Na PCecie uruchamiam parowanie przez siec PAN i wszystko jest ok, komputery się łączą, na laptopie instalacja przy pierwszym połączeniu sterowników wszystkich zakończona powodzeniem, ogólnie sieć osobista działa. Na PCecie w Centrum sieci/Połączenia Lokalne widze Połączenie lokalne LAN (z modemu netii który pełni funkcję routera i on się z internetem łączy) i Połączenie lokalne 2, sieć niezidentyfikowana, Bluetooth Personal Area Network. Na laptopie widzę to połączenie z parowania jako Połącznie sieciowe Bluetooth Połączenie z RootPC Urządzenie Bluetooth(sieć osobista).

Dalej na PCecie we właściwościach połączenia parowania zaznaczyłem opcję, żeby udostępniał połączenia internetowe, i we właściwościach protokołu TCP/IPv4 dałem adres IP 192.168.1.3, maskę podsieci 255.255.255.0, Domyślną bramę 192.168.1.2 (adres IP do połączenia LAN z którego mam internet na PCecie). Na laptopie analogicznie dałem w w/w ustawieniach adres IP 192.168.1.4, maskę podsieci 255.255.255.0, domyślną bramę 192.168.1.2(jak poprzednio). W wyniku takich operacji w stanie połączenia widzę, że są odbierane i wysyłane dane ale internet ciągle nie chodzi na laptopie ;/..

Komenda na PCecie ping na adres laptopa elegancko pokazuje rezultat bez błędów, z laptopa komenda ping na adres PCeta wypisuje: żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta RootPC. Sprawdź nazwę i ponów próbę.
    Dlaczego tak pokazuję nie mogłem też dojść.

Dodatkowo mogę powiedzieć, że dowiedziałem się od kolegi, który zawodowo zajmuje się sieciami, że powinienem coś pomajstrować w ustawieniach na modemie. Zalogowałem się na niego, ale szczerze powiem nie mam pojęcia co tam można dodać/zmienić..

Proszę o jakieś rady, podpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc Smile

0 1
  • #2 27 Cze 2012 16:56
    voitek1
    Poziom 39  

1. Nie wiem jaki masz router - ale może masz WiFi - tak byłoby najprościej
    2. Na LAN2 zmień bramę w laptopie na 192.168.1.3 (czyli IP połączenia LAN2. którym jest adres z ICS na bluetooth)

0