Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router TP LINK WR741ND - brak lub ograniczony dostęp do internetu

26 Cze 2012 17:45 4779 2
  • Poziom 8  
    Witam!
    Od jakiegoś czasu posiadam ww. router. Od samego początku były z nim problemy. Prawdopodobnie problem leży w konfiguracji sieci lub samego routera. Otóż, bardzo często gdy chcę połączyć się z Internetem, jest ograniczony dostęp, brak dostępu do internetu itp., lecz widnieje napis "połączono". Zasięg sieci jest znakomity. Router był konfigurowany kilka razy, na dłuższą metę bezskutecznie. Posiadam modem kablowy, więc adres MAC jest skopiowany, robiłem wszystko, naprawdę wszystko, połączony jest na dynamicznym IP, jest to sieć osiedlowa. Za radą jednego z użytkowników, który pomógł w rozwiązaniu podobnego problemu, w cmd wpisywałem komendę "ipconfig/all", by sprawdzić czy brama domyślna, serwer DHCP i DNS są jednakowe. Są. Za jego kolejną radą, zmieniłem adres IP LAN na 10.0.0.1, gdyż stwierdził, że może być konflikt IP. Wszystko działało...przez 2 dni. Znów jest to samo. Jedyne co pomaga, to włączanie i wyłączanie routera... Czy wie ktoś, o co chodzi? Użytkownik kowal-dr stwierdził, że ma jeszcze jeden pomysł... Błagam pomocy!
    Temat, na którym się wzorowałem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1991426.html
    Pozdrawiam!

Dodano po 48 [sekundy]:

Jeszcze jedno: nawet gdy internet chodzi, kiedy kliknę Rozłącz/Połącz, często są problemy z powrotnym połączeniem się...
  • Poziom 29  
    Tam sugerują zmianę rodzaju wejścia...czy Ty tak też zrobiłeś ?Podłącz Internet pod WAN!
  • Poziom 8  
    Modem mam podłączony pod WAN, tu jest wszystko ok, jeżeli chodzi o podłączanie.