Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz RAINBOW D-4 G SE z lat 1985 - 1998

jurjan1 26 Jun 2012 19:09 4038 2
 • #1
  jurjan1
  Level 2  
  Witam wszystkich. Mam dość nietypowy problem. Rozkręciłem odkurzacz amerykański Rainbow D4 G SE z 1998 r. i wymieniłem dolne łożysko silnika oraz przeczyściłem pozostałe części. Wszystko poszło sprawnie , tylko po skręceniu okazało się, że zostały mi 3 wkręty dł. 20 mm z metalowymi podkładkami. Patrzyłem, patrzyłem i nie mogę znaleźć miejsca skąd je wykręciłem. Może ktoś rozkręcał taki odkurzacz i mnie poratuje, bo w żaden sposób nie mogę do tego dojść. Zrobiłem błąd, że przed rozkręcanie nie wykonałem fotek. Bardzo proszę o pomoc.
 • #2
  kowalex
  Level 10  
  Panowie, czy jest jeszcze ktos kto pomoze w podobnym przypadku? Po latach uruchomilem Rainbow... i wodę chyba zaciąga do turbin. Co poradzicie w tym zakresie? Rozebrałem... i silnik z turbinami mam na"ręce" jednak nie wiem jak dostać sie do turbin.
 • #3
  jurjan1
  Level 2  
  Proponuję zapoznać się ze schematem odkurzacza, który jest na stronie sklepu z częściami do tych odkurzaczy /Rainbowi/. O ile pamiętam jest to firma we Wrocławiu. Jest tam sklep i serwis Rainbow. Na rysunku widać wszystkie części jak są połączone. Zaznaczone są m.in. turbiny. Dojście do nich na pewno nie sprawi już kłopotu.
  Pozdrawiam - jurjan1