Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chcę Kupić Fiat Stilo 1.6 16v 103KM

siepak1 26 Cze 2012 20:43 13391 9
  • #1 26 Cze 2012 20:43
    siepak1
    Poziom 15  

Witam forumowiczów jak w tytule kupuję Fiata Stilo mam pytania odnośnie modelu z tym silnikiem na co zwrócić uwagę przy kupnie co sprawdzić itd. Interesują mnie wszystkie sugestię na temat tego konkretnego modelu.Auto jest z 2003r ma przejechane 85tys. km.Przebieg potwierdzony książką serwisową.W przyszłości będę chciał założyć gaz do tego auta jaka instalacja będzie najlepsza?Jak ten silnik znosi instalację lpg.Proszę o sugestię pozdrawiam

1 9
  • #2 26 Cze 2012 22:32
    michcio16
    Poziom 12  

Ostatnio oglądałem podobnego. Okazało się, że prawy przód był uszkodzony, bo malowany. Wychodziła rdza, zwróciłbym od razu na to uwagę, czy jakiś element nie ma zacieków, to oznaka, że był malowany. Szukam sam stilo i mogę powiedzieć, że jest ich mało a przez to ciężko znaleźć coś godnego polecenia.
    Jeśli chodzi o silnik to sprawdziłbym jak zachowuje się na niskich obrotach, mój akurat strasznie falował obrotami, co też dobrze nie wskazywało. Niestety tylko tyle zapamiętał z praktycznych porad. Mam nadzieję, że ktoś doda coś więcej!

Pozdrawiam!

1
  • #3 26 Cze 2012 23:52
    siepak1
    Poziom 15  

Dzięki michcio16 za sugestie,na pewno zwrócę uwagę klient od którego chcę kupić stilo zgadza się na pojechanie na stację diagnostyczną ze zdjęć widziałem że ładnie wygląda ale to tylko zdjęcia w sobotę jadę obejrzeć i na jazdę próbną piszcie koledzy coś więcej na temat tego modelu pozdrawiam

2
  • #4 29 Cze 2012 23:47
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Mam Fiata Stilo 1.4 16V już 7 rok (małżonka) i mogę Ci ten model Fiata szczerze polecić. Motor 1.6 16V to jest taki najbardziej optymalny silnik do tego modelu.

1
  • #5 30 Cze 2012 01:00
    siepak1
    Poziom 15  

RobertLodz09 napisał:
    Motor 1.6 16V to jest taki najbardziej optymalny silnik do tego modelu.
    Czyli kolego poleciłbyś ten silnik 1.6 czy nie bardzo?,co o tym sądzisz?pozdrówka

1
  • #6 01 Lip 2012 00:41
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Tak ,1.6 16V jak najbardziej polecam. Najsłabszy w Stilo jest silnik 1.2 16V który był montowany w latach 2002-2004 ,zastąpił go w 2004r silnik 1.4 16V. Silniki Fiata 1.6 16V (103 KM) były montowane do połowy 2005r po czym od jesieni Fiat zaczął montować silniki Opla 1.6 16V (105 KM).
    Kolego niska cena Fiata Stilo na rynku wtórnym nie wynika z jego "awaryjności" tylko z powodu braku zaufania do tej "marki" aut i tego - "że to Fiat".
    W Stilo masz bardzo dobrze wyposażone seryjnie auta które za taką kwotę ciężko kupić u tzw. konkurencji.
    Pozdrawiam!

2
  • #7 01 Lip 2012 14:46
    siepak1
    Poziom 15  

Dzięki kolego RobertLodz09 za wypowiedź też tak sądzę że ludzie nie doceniają fiatów,szukając samochodu najważniejsze dla mnie było żeby w miarę młody rocznik dostać i z małym przebiegiem,sprawdzałem różne marki i ciężko było coś znaleźć co spełnia moje oczekiwania

0
  • #8 01 Lip 2012 19:35
    wichurewicz
    Poziom 24  

Przebieg to sprawa czysto kosmetyczna, przynajmniej jeśli chodzi o ten wyświetlany na zegarach. Można tam wpisać dowolną wartość, choć przeważnie wpisuje się 175k km, bo przecież po przejechaniu 200k km każde auto natychmiast staje się szrotem. To mit z czasów Polonezów, Wartburgów i Fiatów 126p, który ciągle pokutuje w narodzie.

Warto też uzmysłowić sobie dwie sprawy - Niemiec, ów przysłowiowy pobożny dziadek-lekarz, nie jest idiotą i nie sprzeda dobrego auta z niskim rzeczywistym przebiegiem za połowę ceny rynkowej. Druga - handlarze, którzy sprowadzają samochody, nie pracują dla Owsiaka. Im chodzi o zysk, a najlepszy osiąga się reanimując padła, którymi wzgardził nawet Turek z podberlińskiego złomowiska. Paliwo do lawety nie zwróci się nigdy, jeśli zaczną sprowadzać prawdziwe "igiełki", bo za te trzeba zapłacić więcej, niż da im ktokolwiek w kraju.
    To zaś prowadzi do wniosku, do którego doszli już starożytni Fenicjanie - kupując tanio kupisz szajs, za dobry towar trzeba zatem wyłożyć odpowiednią kwotę.

2
  • #9 04 Lip 2012 22:52
    mikomir
    Poziom 15  

Witam,
    Posiadam dwa Fiaciki Stilo: 1,4 (od 4 lat) oraz 1,6 103KM (od 4 m-cy). Powiem krótko: jak diagnosta sprawdzi Ci dokładnie auto (silnik, podwozie, blachy) to śmiało kupuj.
    Stilo ma dobrze rozbudowany komputer, podłączając się pod oprogramowanie diagnostyczne dowiesz się wszystkiego na temat stanu auta, a co za tym idzie wydatków jakie Cię czekają (sprawdź dokładnie komputer poduszek powietrznych - jak nie masz miernika lakieru).
    W modelu 1,6 założyłem gaz - pracuje wzorowo. Gaz zakładałem w Poznaniu (firma Pitec) - świadomie pojechałem do warsztatu oddalonego o 100 km i nie żałuję, Tobie też polecam podjechać do Poznania.
    Podsumowując z Bydgoszczy do Piły masz dobrą godzinkę drogi, możesz umówić się ze mną na priv i podjechać - podzielę się doświadczeniami, Stilo ma tę trochę wad o których nie wspomniałem.
    Pozdrawiam

1
  • #10 28 Kwi 2013 15:00
    siepak1
    Poziom 15  

Fiat kupiony ponad pół roku temu na razie nie sprawia problemu zamykam temat.

2