Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung syncmaster t190 - naprawa.

wloczykij78 26 Cze 2012 21:36 3808 8
  • #1 26 Cze 2012 21:36
    wloczykij78
    Poziom 12  

Witam serdecznie. Posiadam monitor Samsung T190. Z objawów usterki wynika, że przyczyną mogłyby być kondensatory układu zasilania (zapala się na chwilę, i gaśnie). Do serwisu daleko, pewnie skasują za usługę, w podobnych kosztach to ja jakąś działającą używkę kupię. A kondensatory to sobie sam mogę wymienić (lutownicę jak i umiejętności posiadam). W czym więc problem? Ano, za chiny nie mogę mu zdjąć obudowy. Znalazłem w jakiejś instrukcji serwisowej, że mam odkręcić dwie śrubki, podważyć zatrzaski u dołu (szczeliny na śrubokręt są) i samo zejdzie. Sęk w tym, że własnie nie chce, tak jakby były jeszcze jakieś po bokach, a nie mogę się do nich dostać...
    Rozbierał ktoś z Was ten model? Instrukcję można obejrzeć np. tutaj:
    http://dc315.4shared.com/doc/by--0h41/preview.html

0 8
  • #2 27 Cze 2012 07:19
    dzimi
    Moderator

Wokół całej obudowy masz zatrzaski. Ja korzystam do otwierania starej karty bankomatu wtedy jest mniejsza szansa uszkodzenia samych zaczepów. Trzeba objechać do około obudowy aż do zejścia zatrzasków.

0
  • #3 27 Cze 2012 15:57
    SLAVCO1983
    Poziom 18  

Kondensatorki, albo trafko podświetlenia. A do okoła zatrzaski, ja od zawsze używam kuchennego nożyka nie jest za ostry i najważniejsze, że nie robię żadnych szkód.

0
  • #4 27 Cze 2012 19:50
    wloczykij78
    Poziom 12  

ha, rzeczywiście, udało się - troszkę przerysowałem mu kant obudowy, ale mocno trzymał. Cóż, kondensatory są OK, luty też wyglądają na zdrowe, gdzie jest to trafo, i czy da się to wymienić ? Opcjonalnie, czy da radę wymienić całą płytkę, i gdzie ją można dostać?

0
  • #5 27 Cze 2012 20:26
    dzimi
    Moderator

Najpierw prosiłeś o podpowiedź w sprawie zdjecia obudowy, teraz zaczynamy naprawiać.....
    O.K. ale w związku z tym popraw tytuł postu aby był zgodny z regulaminem (proszę to traktować jako polecenie moderacyjne - regulamin pkt.3.1.15).
    Co do naprawy - wymień te elektrolity - to standardowa procedura a masz pewność że są sprawne. A gdzie jest trafo - masz je przed oczyma... Czy się da wymienić, oczywiście, tylko czy masz pewność że są uszkodzone? A może świetlówka któraś kończy swój żywot?,

0
  • #6 28 Cze 2012 09:01
    SLAVCO1983
    Poziom 18  

Zapodaj zdjęcia zasilacza.

0
  • #7 06 Sie 2012 14:25
    fikus89
    Poziom 14  

Mam identyczny problem. Kondensatory wyglądają na całe. Trafo świetlówek wydaje mi się że dawałoby objawy w postaci mrugania podświetlenia, nigdy z tym problemów nie było. Czy autor znalazł już rozwiązanie problemu?

0
  • #8 06 Sie 2012 14:47
    Jakant
    Poziom 35  

fikus89 napisał:
    Kondensatory wyglądają na całe.

To że są całe nie wyklucza ich uszkodzenia, bo mogą mieć małą pojemność.
    Jakich pomiarów dokonałeś? Dlaczego nie umieściłeś ich w poście?

fikus89 napisał:
    Trafo świetlówek wydaje mi się że dawałoby objawy w postaci mrugania podświetlenia,

Nie jest to regułą.

0
  • #9 07 Sie 2012 04:07
    fikus89
    Poziom 14  

Wymiana kondensatorów pomogła. Przynajmniej jak do tej pory monitor działa bez zarzutu.

0
  Szukaj w 5mln produktów