Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pistolet do piaskowania jaki wybrać?

OFFicer 26 Jun 2012 21:42 22762 7
    OFFicer
    Level 9  
    Witam.
    Niedostępnością odpowiedzi w podobnych, archiwalnych tematach zmuszony jestem stworzyć nowy temat.
    Mam do wypiaskowania kompresor chyba 3jw60, już jest wstępnie, mechanicznie oczyszczony, ale ktoś go kiedyś pomalował jakimś, chyba chlorokauczukiem lub innym G*** tak, że teraz farba schodzi śrubokrętem lub drucianką. Problem w tym, że jest dużo zakamarków, do których ciężko dojść.
    Nie chcę dawać tego do piaskowania, bo nie wymaga aż tak dużego czyszczenia do gołej stali, tylko usunięcia starej powłoki. Rdzy nie ma. Do tego usługa kosztuje ok 100zł, a pistolety są połowę tańsze.
    Dlatego zdecydowałem się na kupno pistoletu do piaskowani, tylko nie wiem który wybrać.
    Proszę o poradę.
    http://allegro.pl/pistolet-do-piaskowania-w-superpromocyjnej-cenie-i2431763162.html
    http://allegro.pl/pistolet-do-piaskowania-pneumatyczny-erba-20012-i2423724674.html
    Z góry serdecznie dziękuję :)
    Wojtek
    szczepar
    Level 20  
    A czym chcesz zasilić ten pistolet ?
    Moc silnika, pojemność i wydajność kompresora do jakiego to podłączysz.
    Masz odpowiedni piasek do tego ? Suchy i przesiany ?
    OFFicer
    Level 9  
    Takim samym kompresorem 3jw60, nie wiem jaka wydajność, zbiornik 200 litrów, 2,2KW jak nie da rady to pożyczę od kolegi, więc o to nie ma co się martwić, ani o inne rzeczy.
    Będę piaskował przesianym piaskiem, jak nie pójdzie, kupię ścierniwo.
    Pytanie brzmiało który pistolet.
    Pozdrawiam
    szczepar
    Level 20  
    Kolego, pistolety mają wydajność około 400 L/min i więcej.
    200 Litrowy zbiornik będzie pusty w mniej jak 30 sekund.
    Bo to co zostanie w nim po 30 sekundach to jakies 3 bary czyli za mało.
    Silnik 2.2 Kw , to jakies 4-5 minut na napompowanie zbiornika.
    Czyli bedziesz 30 sekund piaskowac, i czekac 5 minut na naładowanie zbiornika.

Wiem bo mam ten z pierwszege linku, i jedyne do czego sie nadaje , to do punktowego okazjonalnego oczyszczenia, a nie do ciągłego czyszczenia.
    Plus zbiornik o pojemności 1 Litra to jakies 2 minuty pracy i zasypywanie od nowa.
    Dodatkowo jak nie masz dobrego odwadniacza, tylko będziesz co chwilę rozkręcać ten pistolet i wyciągać gluty z piachu pomieszanego z wodą (wykraplanie sie wody na skutek szybkiej zmiany ciśnienia)

Reasumując
    Szkoda kupować obu.
    Jesli pistolet do piaskowania to tylko z wężykiem a nie zbiornikiem, do tego dobry odwadniacz , i wydajny kompresor
    Do tego minimum 10 metrów od kompresora, bo inaczej zabijesz filtry przed kompresorem i sam kompresor. Czyli w zadnym wypadku tym samym kompresorem.
    Nie zapomnij o okularach pełnych na oczy, rękawicach, nausznikach i masce do oddychania. I to nie jest wydumane gadanie BHPowca.

Chyba ze masz do wyczyszczenia z kilka punktowych miejsc, to wtedy nie ma znaczenia który weźmiesz, oba to dziadostwo.
    Co do pierwszego , to to super profi to zwykłe chinski chłam. Fakt nie powinien się rozlecieć. Ale nie spodziewaj się efektów niewiadomo jakich.
    Wiem mam porównanie piaskowania w profesjonalnej kabinie i tym czymś.
    I już więcej do tego pistoletu nie wrócę.

Pozdrawiam.
    OFFicer
    Level 9  
    Troszkę kolego postrzegasz to jako pracę na dużą skalę pisząc o profesjonalnej kabinie. Ja mam czasami do wypiaskowania stare narzędzia, klucze itp. Bardziej chodzi o czyszczenie ze starej farby, nalotu niż rdzy.
    A przy okazji chciałem oczyścić ze starej farby ( rdzy tam nie ma ) ten kompresor żeby można go było dopiero uruchomić.
    Ale ok, zatem zrezygnuję z kupna obu i zrobię małą piaskarkę, może będzie to lepsze rozwiązanie. Zastosuję dysze 2-3mm pod ten kompresor a jak nie da rady, to połączę oba.
    Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    szczepar
    Level 20  
    To że mam dostęp do takiej kabiny nie znaczy ze od razu profesjonalnie piaskuję.
    Ale dzięki temu mam porównanie.
    I np jak przyszło mi do czyszczenia felg z farby (nie rdzy) , to nie zastanawiałem się długo , tylko kabina i tyle. (samego zaś pistoletu używałem aby wyczyścić ogniska korozji w samochodzie - do kabiny nie dało się tego włożyć)
    Poza durnym czekaniem na ciśnienie, walka z tym pistoletem to porażka, podawanie piachu jest nierównomierne i wg mnie za małe. Jeden litr piachu to naprawdę na długo nie starcza, A po 20 - 30 zakręceniu tego zbiornika masz już dosyć.

Rdzę szybciej niekiedy oczyścisz niż farbę która jest elastyczna.
    Np wyczyszczenie farby proszkowej piaskowaniem , to horror nawet w kabinie.
    OFFicer
    Level 9  
    Ok to jak myślicie, do małej piaskarki do drobnych rzeczy, nie do piaskowania felg, starczy ten kompresor 200 litrów? Podobno ma wydajność tylko 270 litrów, ale przy dyszy 2 lub 3 mm myślicie, że da rade? Pistolety mają 6mm.
    Wiem, że lakier proszkowy trudno usunąć, ale z tym nie będę miał raczej styczności.
    szczepar
    Level 20  
    Wszystko to kwestia czy 30 sekund piaskowania i 5 minut czekania na ciśnienie nie będzie ci przeszkadzać. Ja tym śmiesznym pistoletem piaskowałem poł podwozia ;)
    Trwało to pół dnia , ale na upartego da się.

Zresztą wszystko zależy przy jakim ciśnieniu będziesz piaskować.
    Bo mniejsze ciśnienie - to na dłużej starczy go.