Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Od czego łatwo dostać koła zębate z przelozeniem 1,5:1 - 2:1

26 Cze 2012 22:53 3256 10
  • Poziom 9  
    Cześć, dziwne pytanie ale może ktoś coś podpowie :)

Potrzebuję prostych, tanich (w sensie względnie tanich) kół zębatych z przełożeniem około 1:1,5 - 1:2. Na oko, żeby to małe miało z 60-80mm srednicy. Grubość powiedzmy ~20-30mm. Zęby proste. Najchętniej żeby łatwo było znaleźć używane itp.

Chodzi o to żeby było to łatwo dostępne i tanie bo będzie mi pewnie potrzebna większa ilość. Tzn około 12tu małych i 4 duże. No i wiadomo, że musi się moduł zgadzać.
    Ktoś wie od czego i gdzie szukać?
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Najprędzej z rozrządu. Tyle że może być ciężko z kołami o prostych zębach.
  • Poziom 9  
    Tylko te z rozrządów z założenia są drogie a znalezienie większej ilości po szrotach moglo by być problemem..

A może do tego ktoś wie co da się dobrać żeby było z 2xwiększe ale moduł miało ten sam.

http://www.agromirex.pl/index.php?p=productsM...sName=kolo-zwolnicy-male-ursus-c-330-50013240

Tylko, że te oryginalne większe z Ursusa kosztuje 300-400 pln. I nie jest mi potrzebne takie z wielowpustem w środku jak te duże.
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Jak byś nie patrzył to znalezienie tyle sztuk z czego kolwiek praktycznie nierealne. Jedyny sposób to znaleść kilka takich samych urządzeń i z każdego wyjąć to co ci pasuje. A jeśli chodzi o kupno to najtańsze są chyba zębatki do skrzyni np. rometa. Kwestia dobrania drugiej strony raz większej. Może koło zębate napędu pompy hydr. c-360. Bardzo możliwe że większość zębatek w tym ciagniku jest na jedno kopyto robiona. Ale i tak pozostaje kwestia drugiej strony.
  • Poziom 9  
    Byłbym bardzo wdzięczny. Ale w gre wchodzą tylko kółka o średnicy od około 60mm w zwyż. Więc w sumie to wystarczy mi tylko średnica no i żeby miały ten sam moduł.
  • Poziom 9  
    małe 60-80mm, duże 120-160.

A ile mają te w zwolnicach?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Pomierzyłem trochę i wyszło mi że:
    Koło stałe biegu pierwszego 155mm
    click
    koło reduktora 185mm
    Link
    Koło wstecznego biegu 90mm Link
    Wałek sprzęgłowy można zębatkę odciąć 60mm Link

Tuleja sprzęgłowa (do pompy oleju) 90mm 28 zębów Link

Niestety nie znalazłem zębatki pompy, ale z ilości zębów można wyliczyć przełożenie
    Link jak widać ma 12 zębów Średnica +/- 30-40mm

Tu masz dodatkowo małą pomoc naukową to liczba zebów.

Obrazki zamieszczamy wyłącznie zgodnie z instrukcją, proszę to niezwłocznie poprawić. Linki do wyników wyszukiwania też, bo różne przeglądarki mogą to różnie interpretować.
    Tak lepiej?
  • Poziom 9  
    Dzięki serdeczne! Jak coś dobiorę naocznie to dam znać :) w każdym razie teraz wiem, czego szukać.