Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup AGD firmy Siemens. Spostrzeżenia z okresu eksploatacji.

Interno 27 Cze 2012 09:41 3248 16
  • #1 27 Cze 2012 09:41
    Interno
    Poziom 21  

Witam!
    Mam prośbę do tych co użytkują sprzęt firmy Siemens o swoje spostrzeżenia z okresu eksploatacji.
    Prześledziłem większość tematów ale szczegółów nadal mi brakuje.
    Mam zamiar zakupić sprzęt do zabudowy: płytę indukcyjną, piekarnik , zmywarkę i okap szafkowy.
    Wydać kwotę minimalną 6-7 tys. czy też na sprzęt średniej klasy 10-11 tys. a może iść na nowości i nie ograniczać się finansowo.
    Generalnie nie mam zastrzeżeń co do designu urządzeń poza okapem, może ktos polecić inną firmę z niebieskimi wskaźnikami?

0 16
  • SterControl
  • #2 13 Lip 2012 11:28
    Interno
    Poziom 21  

Może sprzęt mało popularny a może coś innego.
    A może ja postąpiłem mało konkretnie więc zawężam temat do :
    1. zmywarka SR 56T590EU lub SR 55M580EU
    2. piekarnik HB 56GS560
    3. płyta indukcyjna EH 675MB11E lub EH 675 ME11E
    4. lodówka KG 39EAI40 lub KG 39EAI30
    5. okap szafkowy nadal myślę
    będę bardzo zobowiązany o wszelkie sugestie od użytkowników, serwisantów i handlowców sprzętu AGD.

0
  • #3 17 Lip 2012 20:37
    6969lysy
    Poziom 14  

Ciarko SL-T, panel dotykowy, niebieski wyświetlacz, wydajność 700 m3/h, mistrz w swojej klasie.

0
  • #4 18 Lip 2012 18:15
    Limonka78
    Poziom 10  

Ja mam okap podszafkowy Siemensa LB54564. Okap schowany w szafce. Super działa :) Sama interesuję się płytą i pierkanikiem Siemensa. Przyznam, że model piekarnika zaciekawił mnie. Płyty dość drogie wybrałeś ale może mają to "coś" czego nie posiadają inne.

0
  • #5 18 Lip 2012 23:30
    Interno
    Poziom 21  

Dzięki za wpisy.
    Pytanie do 6969lysy czy jesteś może użytkownikiem tego okapu Ciarko SL T ?
    Bo miałbym dodatkowe bardziej szczegółowe pytania eksploatacyjne ale może poprzez pocztę prywatną.
    Na mojej rezerwowej liście jest on na pierwszej pozycji, potem Teka, Faber i Gorenje.
    Pytanie do Limonka78 jak się sprawuje sterowanie suwakowe.
    Mam duże opory do takiego sterowania bo po pewnym okresie eksploatacyjnym zaczyna szwankować.
    Bez względu na dbałość, mam taki kilkuletni z górnej półki i postanowiłem dość suwaków.
    Jedyny okap Siemensa, który mnie interesuje to LI 48632.

0
  • #6 24 Lip 2012 10:32
    Limonka78
    Poziom 10  

Nie mam jak na razie problemów z sterowaniem suwakowym.
    Chciałam jednak dopytać Ciebie o wybór piekarnika - dlaczego akurat na ten model się zdecydowałeś? Ja również poszukuję piekarnika Siemens i płyty indukcyjnej. Piekarników Siemens ma od groma. Nie wiem na co zwrócić uwagę.

0
  • SterControl
  • #7 27 Lip 2012 12:14
    sujka5
    Poziom 26  

Możesz popatrzyć też na sprzęt Boscha (to jeden koncern) tyle tylko że tańszy...
    Serwis chyba 3 raz z rzędu otrzymał nagrodę za najlepszy serwis w Polsce , jeśli naprawa za kilka lat będzie droga to można pomarudzić o jakiś rabat na części...

0
  • #8 11 Wrz 2012 16:40
    zbisie
    Poziom 9  

Witam, osobiście mogę polecić. AGD firmy Siemens zalicza się do trwałych i dobrych.

0
  • #9 14 Wrz 2012 21:43
    Luckymag
    Poziom 11  

A ja się przekonałem do SAMSUNGA.
    (choć robota kuchennego mam Siemensa :) )
    Mam Samsunga zmywarkę i Lodówkę Side-by-side
    Jedno i drugie świetnie się spisuje.
    A robot... . Był w serwisie ( z mojej winy)
    Teraz mu wymieniłem jekko już sfatygowaną pokrywę miski (z mojej winy)
    I działa...
    Już będzie 5 lat chyba

0
  • #10 23 Wrz 2012 20:39
    6969lysy
    Poziom 14  

Mam dostęp do tego okapu, pisz śmiało.

0
  • #11 23 Wrz 2012 22:29
    Interno
    Poziom 21  

Co do okapu Ciarko to już jest zamontowany.
    Co do eksploatacji czas pokaże.
    Jeśli chodzi o konstrukcję to jest ona bardzo prosta niemal minimalistyczna i tak prawdę powiedziawszy nie wiem za co życzą sobie tyle kasy, za pomysł ? może turbina jest niezniszczalna ? lub filtry przeciw tłuszczowe będą się łatwo czyściły ?
    Konstrukcja jest niedopracowana od strony montażu ale oczywiście sprytny montażysta musi sobie z tym poradzić.
    Obudowa ma wystające łebki śrub i aby przylegała do szafki trzeba wiercić/frezować w drewnie dla nich miejsce.
    Otwory do mocowania są źle zaprojektowane i trzeba nawiercać nowe.
    Brak szybkiego demontażu panela szklanego na czas montażu okapu / a czasem przymiarki są kilkakrotne / to największa wada i nieustannie trzeba się kontrolować aby szklanego panela nie uszkodzić czy też nie potłuc.

0
  • #12 01 Paź 2012 17:34
    Limonka78
    Poziom 10  

Kupiłam ten sam piekarnik HB 56GS560. Traf chciał, że zanim go na dobre rozpakowałam okazało się, że nie świecą się wszystkie diody. Piekarnik zamontowany w słupku czeka drugi tydzień na wymianę :( Zniechęciłam się już do Siemensa. Serwis niestety pozostawia wiele do życzenia.... :(

0
  • #13 04 Paź 2012 12:58
    Interno
    Poziom 21  

Co do działania firmy Siemens rzeczywiście coś niedomagają.
    Co do elektroniki piekarnika to ważne aby zachować biegunowość podłączeń, nawet jak jest standardowa wtyczka z uziemieniem to faza powinna być na określonym bolcu.
    Co do eksploatacji to na razie mało wrażeń.
    Natomiast z podłączeń elektrycznych nie podobały mi się zakończenia kabli zarobione byle jak zaciskami różnej grubości.

0
  • #14 04 Paź 2012 13:05
    grzemach
    Poziom 20  

Interno napisał:
    Co do elektroniki piekarnika to ważne aby zachować biegunowość podłączeń, nawet jak jest standardowa wtyczka z uziemieniem to faza powinna być na określonym bolcu.

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Możesz rozwinąć czemu tak jest?

0
  • #15 04 Paź 2012 13:39
    Interno
    Poziom 21  

grzemach napisał:

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Możesz rozwinąć czemu tak jest?

Tak na szybko.
    Powiem szczerze, że i ja jestem zdziwiony ale czemu taki wymóg nie wiem.
    Zawsze myślałem, że można podłączyć odwrotnie.
    Choć od dawna stosuje zasadę lewy wtyk gniazda faza, bolec ochronny na górze, prawy wtyk neutral.
    Na wejściu wtyczki do gniazda piekarnika jest zaznaczona biegunowość.

0
  • #16 04 Paź 2012 13:50
    grzemach
    Poziom 20  

tak, ale jak masz podwójne gniazdka, to jest to na odwrót...

Jedynie co przychodzi mi do głowy, to dodatkowy bezpiecznik na fazie i dlatego coś takiego ma miejsce (szybszy czas zadziałania)

0
  • #17 04 Paź 2012 22:22
    Interno
    Poziom 21  

grzemach napisał:
    tak, ale jak masz podwójne gniazdka, to jest to na odwrót...

Jeśli masz na myśli gniazda podwójne montowane w jednej puszce to nie wiem jak działają, nie stosuję takich gniazd od co najmniej 15 lat.
    Gniazda dobrych firm mają zaznaczone wpięcie fazy i jest tak jak napisałem poprzednio.
    Trzeba uważać w przypadku niektórych sprzętów z elektroniką na podłączanie.
    W przypadku tego piekarnika Siemens jest to wyraźnie zaznaczone, więc jakiś powód musi być.
    Nie chcę rozwijać tematu gniazd przyłączeniowych i jeśli masz jakieś dodatkowe pytania zapraszam na pocztę prywatną.
    Postaram się niedługo opisać wrażenia z montażu zakupionego sprzętu Siemensa i może trochę z doznań eksploatacyjnych, moderatorów proszę o cierpliwość.

0