Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE32A330J1NXXC-samoczynnie restartuje.

Indyczes 27 Jun 2012 12:28 4350 7
    Indyczes
    Level 33  
    Odbiornik jak w temacie, po kilku godzinach pracy samoczynnie restartuje tj.wyłącza do czuwania, na chwilę pojawia się obraz i dźwięk i ponownie to samo w kółko. Napięcia z zasilacza stabilne, brak tętnień, wygląda, że problem jest na płycie sygnałowej. Płytę przegrzałem HOT-AIR ale nic to nie dało. Może ktoś przerabiał podobny problem i zechce pomóc?
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    Tam często "padał" Flash IC5003 25L1605AM21 * Samsung LE32A330J1NXXC
    procesor SEMS01 (0827S-LF), IC5004 24C256.
    matrycaT320HA01-AA.
    Samsung LE32A330J1NXXC-samoczynnie restartuje.
    Indyczes
    Level 33  
    Ma ktoś może taką MB oczywiście za rozsądne pieniądze, ręce już mi opadają a klient niecierpliwy. BN94-02188A. Może ktoś ma pamięć K4D261638K-LC40 za rozsądne pieniądze?
  • Helpful post
    satgal
    Level 40  
    Bardzo popularny IC występuje pod różnymi oznaczeniami typu w zależności od producenta. Przy temacie Samsung LE22A451C1....podałem dla przykładu parę typów ich odpowiedników.
    Indyczes
    Level 33  
    Zakupiłem układ oryginalny w ASWO i po wlutowaniu mam usterkę typową dla uszkodzonej pamięci: krzaczki na obrazie i okresowe bzyczenie na fonii. Już mi ręce opadają. Koledzy znacie jakieś pewne źródło gdzie można zakupić nową bądź używaną płytę.
    Indyczes
    Level 33  
    Wlutowałem ponownie starą pamięć i przywróciłem działanie tv z problemem jak na początku. Okazało się, że winnym tutaj był zasilacz, a konkretnie zimne luty. Przelutowałem wszystkie niepewne lutowania i problem zniknął. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem.
    Pozdr.