Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Superb AWX - Samopoziomowanie regulacja zasięgu reflektorów ksenon 01539

fhukonrad 27 Jun 2012 13:41 10204 4
    fhukonrad
    Level 12  
    Temat poruszany regularnie widzę ale nigdzie nie ma wzmianki jak przeprowadzić regulację zasięgu reflektorów VASem? Mianowicie wyrzuca błąd 01539 i oczywiście kontrolka spalonej żarówki na liczniku...
    lukash3
    Level 16  
    Jak w VAS to powinno to być w funkcjach prowadzonych - chociaż nie używałem tego sprzętu. Jak masz VCDS to wchodzisz w 55 - xenon range, później basic settings grupy 001 i ręcznie ustawiasz śrubkami na lampach.
    fhukonrad
    Level 12  
    Dzisiaj znalazłem czas na przeglądanie regulacji. W prowadzonych funkcjach mam następujące ustawienia:
    - dopasowanie regulacji zasięgu świateł ( i tu wszystkie parametry są OK)
    - odczytanie bloku wartości mierzonych ( napięcie na czujniku z przodu 2.70V, napięcie na czujniku z tyłu 1.05V, sygnał ustawienia z nadrzędnego do podrzędnego 45.4%
    - kodowanie automatyczne regulacji zasięgu swiateł (jest OK)
    -sprawdzenie działania elementów wykonawczych ( test przebiega również pomyślnie)
    -przeprowadzenie nastaw podstawowych ( i tu pojawia sie problem. Ale po kolei. po komunikacie "w celu ustawienia, światła ustawiają się w pozycji ustawiania. Poprzez naciśnięcie przycisku gotowe rozpoczynany jest przebieg" (( ale nie słychać aby się coś ruszyły silniczki lamp)) Wciskam gotowe. Od razu pojawia się komunikat aż 4-krotnie "czy kontynuować przebieg sprawdzania?" na koncu operacji komunikat "Przeprowadzenie nastaw podstawowych nie zostało przeprowadzone prawidłowo! Dodam, że brak innych błedów.
    trans-serwis
    Level 39  
    fhukonrad wrote:
    w celu ustawienia, światła ustawiają się w pozycji ustawiania.
    I w tym momencie ręcznie ustawiasz reflektory na przyrządzie do ustawiania świateł tak jak przy zwykłych reflektorach.
    fhukonrad
    Level 12  
    w celu ustawienia, światła ustawiają się w pozycji ustawiania. Poprzez naciśnięcie przycisku gotowe rozpoczynany jest przebieg" (( ale nie słychać aby się coś ruszyły silniczki lamp)) Wciskam gotowe. Od razu pojawia się komunikat aż 4-krotnie "czy kontynuować przebieg sprawdzania? Próbowałem na wszystkie mozliwe sposoby ale jednak gdzieś popełniam błąd. Lampy były regulowane ale za każdym razem kiedy wciskam kontynuacja, pojawia się ten sam komunikat czy kontynuować przebieg sprawdzania. Samochód nie ma żadnych błedów, ręczny zwolniony itd...