Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter brak świateł i zapłonu.

Mosquito. 27 Jun 2012 14:46 3833 1
    Mosquito.
    Level 1  
    Witam.
    Otóż mam pewien problem ze skuterem, a mianowicie w ostatnim czasie paliło mi żarówkę od krótkich świateł, kupiłem nową i niestety nic to nie pomogło. Po poradzie u mechanika stwierdziłem iż to regulator napięć, ale nie miałem jak go kupić więc założyłem żarówkę 45W/12V - poprzednia 35W.
    Lecz na drugi dzień i ta również odmówiła posłuszeństwa. Wczoraj w czasie jazdy już zastrajkowały wszystkie światła krótkie, długie i te postojowe z tyłu - stop i kierunku działają normalnie.
    Po założeniu nowego regulatora napięć i kompletu nowych żarówek niestety :cry: świateł jak nie było tak nie ma.
    A dzisiaj rano skuter nie odpalił wcale. Kręci normalnie, ale nie ma iskry.
    Skuter to chinol - zadbany, tylko trochę wysłużony(14tyś. kilometrów) :)

Czy ktoś mógłby poradzić co to może być? Czy mogły paść cewki na statorze? Bo z tego co kojarzę na nim znajdują się cewki od zapłonu jak i od świateł :)
    Czy może moduł? Lub cewka zapłonowa - choć nie wiem co ona ma do świateł

Czekam na odpowiedź czy poradę;))
    Pozdrawiam.
    tomus2k
    Level 26  
    Sprawdź bezpiecznik,
    Sprawdź czy na moduł dochodzi napięcie z akumulatora, sprawdź przejścia alternatora - czy nie uszkodziłeś uzwojeń alternatora na statorze.
    Odłącz regulator i zobacz czy odpali nowe nie znaczy dobre. ( nie wkręcaj go na obroty bo coś uszkodzisz)

Zrób zdjęcia modułu, cewki, statora i podaj nazwę motoru to pozwoli określić z czym mamy do czynienia bo chinol to 90% produkcji skuterów