Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JAKI RODZAJ CZUJNIKA, TERMOPARY W KOLBACH STACJI ZD-912, 916, 917/ INNA KOLBA?

waldinhopl 27 Jun 2012 15:04 4260 2
    waldinhopl
    Level 19  
    Witam drogich elektrodowiczów. Mam zamiar zbudować lutownicę, elektronika już jest (sterowanie mocą - IRF640 przy pomocy NE555), obudowa od małego ruskiego prostownika, transformator 24V 4A, mam też regulator PID obsługujący czujniki pt100 oraz termopary typu K,J,E,T,R,S,B,U,L,N - dokładny model: REX-C100. Problem pojawia się przy wyborze kolby. Początkowo postanowiłem zakupić kolbę od stacji ZD-912 ZD-916 ZD-917 60W 24V, (całość około 40zł z wysyłką), podobno w miarę solidna, lecz teraz nasuwa się pytanie: czy mój PID będzie prawidłowo odczytywał temperaturę z tej kolby, nie chodzi tu o rozbieżności czujnik - grot, bo to wiadoma sprawa, lecz o współpracę z wbudowaną w grzałce termoparą - niewiadomego typu, sprzedawcy nie wiedzą, bo producent nie podaje, na forach szukałem i nic. Może ktoś z was posiada taką wiedzę jakiego typu zastosowano tam termoparę?. Może doradzicie mi inną kolbę dobrej jakości w rozsądnej cenie o mocy około 60W?. Pozdrawiam
    waldinhopl
    Level 19  
    Coś mnie natknęło, napisałem do producenta i dzisiaj dostałem odpowiedź: "The thermocouple of the soldering iron for model ZD-912 is E type" więc już wszystko wiadomo. Może polecicie mi jakieś inne interesujące modele?.