Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalane słuchawki Ibox HPI 203MV

xenobiii 27 Cze 2012 15:18 1353 7
  • #1 27 Cze 2012 15:18
    xenobiii
    Poziom 8  

Witam jestem posiadaczem słuchawek Ibox HPI 203MV.Niestety w słuchawkach został zalany regulator głośności.Słuchawki wyczyściłem ale niestety dźwięk jest zniekształcony to znaczy : nie słychać wokalu,cicho grają.Dodam że po włożeniu połowy Wtyczki Jack działają lepiej ale w Mono.Co się mogło zepsuć

0 7
  • #2 27 Cze 2012 15:30
    Ture11
    Poziom 34  

Prawdopodobnie brak masy - daje taki efekt...

0
  • #3 27 Cze 2012 15:56
    xenobiii
    Poziom 8  

brak masy w którym miejscu przy wtyczce czy przy regulatorze.Przed chwilą rozebrałem gumową obudowe z wtyczki i wysztkie kabelki są na miejscu.W regulatorze też wyglądają dobrze

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #4 27 Cze 2012 16:13
    Ture11
    Poziom 34  

Niestety, kolego, do sprawdzania masy służy miernik - jeśli go nie posiadasz, niewiele zdziałasz. Nawet jeśli usterka jest w czym innym, potrzebne są najprostsze pomiary... Czy w regulatorze jest jakaś elektronika, czy tylko potencjometr?

1
  • #5 27 Cze 2012 16:28
    xenobiii
    Poziom 8  

Mam Miernik i umiem się nim posługiwać.Jakie pomiary mam wykonać ?.Regulator posiada potencjometr i Przylutowane kabelki.Jeżeli potrzeba to moge wysłać zdjęcia

0
  • #6 27 Cze 2012 20:51
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 27 Cze 2012 21:13
    xenobiii
    Poziom 8  

Umiem się posługiwać miernikiem ale nie wiem jak się mierzy Ohm Ω do czego przytknąć kable ?

0
  • #8 28 Cze 2012 00:19
    Ture11
    Poziom 34  

Masz sprawdzić, czy masa na całej swojej długości jest ciągła.
    Nie wiem, jaki masz miernik, ale zakładam, że oba mają pomiar omomierzem.
    Jeśli miernik ma funkcję sprawdzania ciągłości (piszczenie przy zwarciu sond), to jedną sondę przykładasz do styku jack'a słuchawek najbliżej plastikowego odlewu trzymającego kabel, a drugą sondą szukasz w regulatorze miejsca, gdzie zacznie miernik piszczeć.

Jeśli miernik ma tylko pomiar oporu Ohm, to ciągłość oznacza wartość jak najmniejsza. Jeśli miernik cyfrowy pokazuje tylko jedynkę, to znaczy, że opór jest bardzo wielki, czyli sondy nie są do niczego podłączone. Gdy zewrzesz sondy - opór powinien wynosić 0.000, ale może wynosić np. 0.002 albo ciut więcej - jest to prawie zero OHM, czyli prawie idealne zwarcie.

Twoim celem jest, jak pisałem, znalezienie miejsca, w którym masa jest przerwana - jedna sonda ma być stale podłączona do wtyku jack tam, gdzie tulejka jest najdłuższa, drugą sondą szukasz, gdzie piszczy, a potem, śledząc ścieżki, szukasz, czy masa dochodzi tam, gdzie powinna - do głośników.

Dodano po 2 [minuty]:

P.s.
    Jeśli trafisz omomierzem między masę a głośnik, powinien pokazać się wynik około 32 OHM (zależy od typu głośniczków), w każdym razie większy, niż opisywane 0.00x i mniejszy niż jedynka na wyświetlaczu (jedynka, gdy jest wyświetlana jako jedyna cyfra na LCD oznacza przekroczenie zakresu)

0