Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[uLink2][LPC2138][EVBmmtm] brak działania programu

manaku 27 Cze 2012 16:58 877 2
  • #1 27 Cze 2012 16:58
    manaku
    Poziom 2  

Witam

mam moduł z mikrokontrolerem lpc2138 umieszczony na płycie uniwersalnej evbmmtm. Do wygyrwania i debufowania programu używam środowsika uVision4 i programatora uLink2.
    Problem polega na tym że po prawidłowej kompilacji i wgraniu programu do ARMa nie ma żadnej reakcji na płycie (program ma zapalać kolejno diody). Po włączeniu debugowania "zawiesza się " w pliku startup.s i nie wchodzi do main() (zdjęcie).

Dopiero zaczynam przygodę z ARMami i nie wiem dlaczego tak się dzieje ani jak temu zaradzić

[uLink2][LPC2138][EVBmmtm] brak działania programu

0 2
  • #2 27 Cze 2012 21:42
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pokaż kod ( w tagach syntax), chyba, że mamy wróżyć...

0
  • #3 27 Cze 2012 22:08
    manaku
    Poziom 2  

Witam,
    w projekcie wykorzystuje plik startowy generowany automatycznie (listing poniżej).

Kod: asm
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Programik, który próbuje uruchomić pochodzi z przykładów Keila:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

W symulatorze działa poprawnie. Problemem jest żeby w ogóle można było coś na tej płytce uniwersalnej działać. Do modułu włożonego do płytki uniwersalnej doprowadziłem zasilanie, GND, sygnału ze złącza JTAG (DBGACK i DBGRQ do masy), i wyjście na LEDy.

Jak zaznaczę w zakładce Debug Run to main() to po uruchomieniu wchodzi w pętlę i nic się nie dzieje. Jak odznaczę tą opcję to krokuję do ostatniej linii wektorów w pliku startowym.

Dodam jeszcze że podobnie się działo jak próbowałem programować z użyciem J-linka.

Udało się problem rozwiązać. Wymagane było założenie zworki o czym nie było info w dokumentacji. Pozdrawiam.

0