Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacz electrolux zjm6820 hałasuje, śmierdzi, iskrzy

27 Cze 2012 19:44 4011 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Odkurzacz ma pół roku i zgubiony paragon więc z gwarancji nici. Działał dobrze aż nagle zaczął charczeć (szczególnie na wyższych obrotach), rozebrałem go i zobaczyłem że silnik na dole w miejscu gdzie część wirująca styka się z takimi dociskającymi "dynksami" bardzo iskrzy i śmierdzi. Nie wiem czy iskrzył wcześniej ale nie było tego smrodu i hałasu. Nie znam się na tym więc pytam - czy da się odratować ten silnik czy może zostaje mi kupno nowego (tym razem z zachowaniem paragonu)? Czy może ktoś wie gdzie ewentualnie kupić sam silnik - jest na nim napis
    v1j-py32-5.
  • Poziom 18  
    Zanieś odkurzacz do najbliższego serwisu elektronarzędzi to ci sprawdzą silnik i ewentualnie zamówią zużyte części lub cały silnik.
  • Poziom 14  
    pewnie szczotki i komutator
  • Specjalista AGD
    Objaw, który opisujesz wskazuje na uszkodzenie wirnika.
    Nie naprawisz tego. Możesz zakupić nowy silnik. Ewentualnie zadzwoń do serwisu i zapytaj, czy Ci go naprawią, poniewż niektóre firmy mają bazę sprzedanych modeli i można sprawdzic czy sprzęt ma gwarancję etc.
    Dodaj foto silnika, prawdopodobnie dostępne sa tańsze zamienniki. Dodaj też jak możesz foto komutatora (tam gdzie iskrzy), wtedy diagnoza bedzie 100% (teraz jest 98% :) )
  • Poziom 12  
    często używasz ten odkurzacz? Chodzi mi o to że może szczotki muszą sie dotrzeć. Stąd ten smród i iskrzenie lub zła komutacja ale raczej to pierwsze jeśli nic innego sie nie dzieje.
  • Poziom 9  
    Używany był mało (praktycznie od 2 miesięcy, bo dopiero od 2 miesięcy mieszkamy na swoim). Żona twierdzi że to od gipsu - faktycznie ostatnią rzeczą którą odkurzałem bez problemów był pył gipsowy - może dostał się do środka i coś zatarł. Znalazłem już silnik (ok 170 zł) ale za dodatkowe kilkadziesiąt złotych miałbym nowy odkurzacz. Jutro zaniosę go do szpeca i zobaczymy co będzie. Ogólnie nowy sprzęt RTV i AGD to straszne badziewie w porównaniu z tym co było kiedyś. Jak jestem u babci to używam odkurzacza który ma prawie 20 lat a moja roczna wieża ma jakość dźwięku telefonu komórkowego i już zaczyna szwankować. Za to prawie 30-letnia unitra działa bez zarzutów. Ale co ja tam wiem - jestem tylko konsumentem.
  • Specjalista AGD
    Wiesz i to duzo, bo jakość sprzętu obecnie produkowanego pozostawia wiele do zyczenia... Nastepnym razem wybierz zelmera (syrius, odyssey, cobra2), jakość może nie lepsza, ale dłuższa gwarancja i tańsze naprawy :)

Ps. Docieranie ? Jeżeli w ogóle to nie byłoby smrodu i wielkiego iskrzenia, tylko troche zwiekszone z tendencją spadkową.
  • Poziom 12  
    to zalezy w moim jak sie docierały to musiałem okno otwierać:) teraz już jest ok i jak sie docierał to chałasował strasznie tak jakby wydawał głośny gwizd i chałas również ustąpił.
  • Poziom 14  
    Odkurzając pył gipsowy "zabiłeś" silnik. Najgorsze co mogłeś zrobić - nawet gwarancje by Ci tego nie uznała. Kup nowy silnik lub nowy odkurzacz