Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obraz zmienił kolor-Monitor się wyłącza|| Acer Aspire 3693NWLMi ||

27 Cze 2012 20:18 1552 7
  • Poziom 18  
    Jestem posiadaczem Acer Aspire 3693NWLMi, na początku obraz w monitorze od samego włączenia zmienił odcień na pomarańczowy, po czasie co jakiś czas mrugał, a teraz na chwile się włącza i gaśnie. Gdy naciskam klawisze funkcyjne z przyciemnianiem lub rozjaśnianiem obrazu to monitor się włącza, ale tylko na ułamek sekundy. Jak monitor się wyłącza to widać lekki zarys obrazu, ale jest bardzo zaciemniony.
    Podłączyłem dodatkowy monitor i na dodatkowym wszystko działa prawidłowo.

Proszę o pomoc w diagnozie i ewentualnego nakierowania co muszę kupić i wymienić by laptop znowu był sprawny.
  • Spec od komputerów
    konsum napisał:
    Jestem posiadaczem Acer Aspire 3693NWLMi, na początku obraz w monitorze od samego włączenia zmienił odcień na pomarańczowy, po czasie co jakiś czas mrugał, a teraz na chwile się włącza i gaśnie. Gdy naciskam klawisze funkcyjne z przyciemnianiem lub rozjaśnianiem obrazu to monitor się włącza, ale tylko na ułamek sekundy. Jak monitor się wyłącza to widać lekki zarys obrazu, ale jest bardzo zaciemniony.
    Podłączyłem dodatkowy monitor i na dodatkowym wszystko działa prawidłowo.

Proszę o pomoc w diagnozie i ewentualnego nakierowania co muszę kupić i wymienić by laptop znowu był sprawny.

Masz uszkodzone podświetlenie.
    Podmiana świetlówki aby wykluczyć lub potwierdzić jej usterkę.
    Następny w kolejności inwerter.
    W/g mnie do wymiany świetlówka.
  • Spec od komputerów
    konsum napisał:
    Mógłbyś mnie nakierować na prawidłowy model tej świetlówki?

Masz możliwość podłączyć dowolną świetlówkę od innej matrycy?
    Jeśli chodzi o świetlówkę to szukaj do matrycy 15,4 na znanym portalu.
  • Spec od komputerów
    konsum napisał:
    Niestety nie posiadam żadnej matrycy, a wymienić też bym wolał sam, bo w serwisie wiadomo ile skasują, że przewyższy to wartość laptopa.

Czyli mam się kierować rozmiarem 15,4 model jest nie ważny?

Jeśli chodzi o świetlówkę to tak.
    Czy wymieniałeś już kiedyś?
  • Poziom 18  
    Witam,

odświeżę temat bo przymierzam się już do tego zakupu podświetlenia i chciałbym się upewnić co oprócz podświetlenia będzie mi potrzebne do wymiany w tym modelu laptopa?
    Jeżeli komuś by się chciało to będe wdzięczny za podesłanie linka do aukcji z takim podświetleniem bo to mój debiut o nie chce kupić czegoś złego.