Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony LBT-D309 buczenie albo mała moc

27 Cze 2012 20:34 3520 17
  • Poziom 8  
    Witam, Mam problem z moją wierzą otóż ostatnio podłączyłem go do komputera i niestety kolumny zaczęły strasznie buczeć więc przełożyłem kable do 2 innych gniazd buczenie ucichło ,ale straciła swoją moc i praktycznie basów nie słychać. Proszę o jakąś pomoc co z tym mogę zrobić ?
  • Poziom 17  
    Moim zdaniem uszkodzenie stopnia mocy wzmacniacza.
    Moderowany przez dj-MatyAS:

Totalna bzdura. Porada wyczytana z kart Tarota - zmień karty. Te które masz straciły swe magiczne właściwości.
    Ostrzeżenie za naruszenie p.3.1.11 Regulaminu Forum.

• Poziom 16  
    A jak słuchasz radio albo CD to dobrze gra? Czy występuje to buczenie?
  • Poziom 8  
    Właśnie jak przełączam na radio czyściutkie brzmienie ,że aż sam się dziwie. Jak przełączam na mode phone to zaczyna buczeć ;/
  • Poziom 16  
    A możesz pokazać tył tej wieży?
  • Poziom 17  
    rudy_0007 napisał:
    Jak przełączam na mode phone to zaczyna buczeć ;/

Podłączasz PC przez wejście mikrofonowe,gratuluje pomysłowości.Podłącz przez wejście AUX lub CD.

Ja zaś muszę pogratulować niezwykle cennych rad. Szkoda, że w większości wyssanych z palca, bo:
    1/ Nie ma tam wejścia mikrofonowego a PHONO znaczy GRAMOFON (magnetyczny).
    2/ Nie ma też i wejścia CD - jedyna możliwość to podłączenie sygnału pod wejście VIDEO.
    Gdyby nie ta ostatnia porada post wylądowałby z ostrzeżeniem w koszu.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 8  
    Posłuchałem rady i podłączyłem pod CD buczenie ustało wróciła moc ,ale zaczeło trzeszczeć a equalizer na wieży ma wszystkie te słupki na max :O Co teraz?
  • Poziom 17  
    rudy_0007 napisał:
    ale zaczeło trzeszczeć

A bardziej szczegółowo?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Trzeszczenie może być , bo jak kolega pisze że "słupki" na EQ na maxa , to przester już może być.. Kolego ustaw te "słupki" na neutral czyli na środek i powiedz czy dalej trzeszczy i powiedz na ile gałkę rozkręcasz w tej wieży :)
  • Poziom 8  
    Trzeszczy znaczy słychać dość wyraźny szum. Ruszałem kablami i nic nadal trzeszczy. Mam to podłączone przez 1 głośnik na początku myślałem ,że to przez niego ,ale bezpośrednio podłączyłem do komputera i nadal trzeszczy. Pozmieniałem kable i ten problem nadal występuje. Myślę ,że to może być za duży sygnał wysyłany z komputera jak tu powiedział kolega także mam następne pytanie. Jak zmniejszyć ten sygnał? Śłupki w Equalizerze mam ustawione na równym poziomie na środku, jak zaczynam puszczać muzykę wszystkie idą na max do góry. Przepraszam ,że was tak męczę tymi pytaniami ,ale chce się z tym uporać ;)
  • Poziom 8  
    To może tak... jak w starych telewizorach śnieży ekran jest taki szum to samo słychać w kolumnach tyle ,że z odrobiną muzyki. Podłączyłem teraz telefon do wieży i te szumienie ustało więc myślę ,że to ta moc sygnału z komputera. Jeżeli chodzi o głośność w moich programach audio to nie jest wygórowana. Jak puszczam filmy z YT też szumi ,więc to nie wina programu może sterownika ,ale z tym już się od ładnych paru dni bawię. Już zgłupiałem z tą wieża.
  • Poziom 8  
    Wieża bez podlączenia do komputera nie szumi ,a teraz podłączyłem laptopa i jest to samo co z komputerem stacjonarnym szumi. Dziwi mnie to ,że jak podłączam telefon to nie szumi bo tak to by była winna kabla albo gniazda.
  • Poziom 12  
    Moim zdaniem jest zbyt duży sygnał puszczony na wejście wieży i dlatego są szumy, ścisz kompa do minimum i powoli pogłaśniaj, zobacz co wtedy będzie się działo i od jakiej skali występują szumy jeżeli na wyciszonym ich nie ma.
    Skoro po włączeniu dźwięku z komputera na wyświetlaczu wieży wszystko jest max i się nie rusza to znaczy że za dużo dostaje na sygnale wejściowym, powinny "kolumienki" od korektora sobie skakać?
    Jeżeli się mylę to proszę o korektę.
    Pozdro.

PS: Można spróbować jeszcze zmasować komputer z wierzą i zobaczyć efekt.

To w końcu jak powinna wyglądać poprawna pisownia?
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)