Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota corolla verso 1.8, 2002r

27 Cze 2012 20:43 3358 2
  • Poziom 9  
    Wita. W moim autku ( toyota corolla verso, 1.8, 2002) mam problem z obrotami silnika. Problem ten zaczyna się gdy autko osiągnie właściwą temp. Obroty skaczą ( na wolnych obrotach oczywiście) od okło 800 do 1200-1300. Może nie skaczą a bardziej "pływają". Na zimnym silniku nie ma problemu. Czy to może być problem z silniczkiem krokowy a może ( bo też się spotkałem z taką opiną) problem z katalizatorem. Wspomnę,że od momentu gdy pojawił się problem z obrotami średnie zużycie paliwa wzrosło około 1,5l na 100km. Tankuje zawsze na tej samej stacji i pokonuje mniej więcej te same trasy, więc z góry odrzuciłem problem z jakością paliwa i pokonywanie różnych tras. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  • Poziom 17  
    Diagnoza komputerowa.Odczyty wartości sondy lambda.
  • Poziom 9  
    Jakiś miesiąc temu zmnieniłem sonde lambda, ponieważ komputerek powiedział, że jest uszkodzona ( pojawiła się pomarańczowa kontrolka i dlatego sprawdzałem na koputerze), choć nie było wcześniej problemów z obrotami. W tym autku są dwie sondy, więc może to ta druga. Sprawdze i zobacze. Dzięki za rade.