Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota corolla verso 1.8, 2002r

27 Jun 2012 20:43 3661 2
  • Level 10  
    Wita. W moim autku ( toyota corolla verso, 1.8, 2002) mam problem z obrotami silnika. Problem ten zaczyna się gdy autko osiągnie właściwą temp. Obroty skaczą ( na wolnych obrotach oczywiście) od okło 800 do 1200-1300. Może nie skaczą a bardziej "pływają". Na zimnym silniku nie ma problemu. Czy to może być problem z silniczkiem krokowy a może ( bo też się spotkałem z taką opiną) problem z katalizatorem. Wspomnę,że od momentu gdy pojawił się problem z obrotami średnie zużycie paliwa wzrosło około 1,5l na 100km. Tankuje zawsze na tej samej stacji i pokonuje mniej więcej te same trasy, więc z góry odrzuciłem problem z jakością paliwa i pokonywanie różnych tras. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 17  
    Diagnoza komputerowa.Odczyty wartości sondy lambda.
  • Level 10  
    Jakiś miesiąc temu zmnieniłem sonde lambda, ponieważ komputerek powiedział, że jest uszkodzona ( pojawiła się pomarańczowa kontrolka i dlatego sprawdzałem na koputerze), choć nie było wcześniej problemów z obrotami. W tym autku są dwie sondy, więc może to ta druga. Sprawdze i zobacze. Dzięki za rade.