Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie obrotomierza do renault clio 1 93r

27 Cze 2012 21:04 6940 19
  • Poziom 10  
    witam na allegro zakupiłem taki obrotomierz
    wychodzą z niego trzy przewody (czarny , czerwony , i zielony)
    czarny przewód podłączam pod masę ,czerwony pod plus po stacyjce a zielony na schemacie jest pokazane aby podłączyć pod minus od cewki)
    niestety w renault clio 93r z silnikiem 1.2 energy jest cewka elektroniczna i nie mam pojęcia gdzie podłączyć ten zielony przewód.
    Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc z góry dziękuję

• Sklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    Owiń kilka razy przewód wysokiego napięcia jakimś cienkim kabelkiem, podłącz go do zielonego i masz impuls potrzebny do wysterowania obrotomierza.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 24  
    Zielony podłącz do przewodu zasilającego cewkę, a do którego to sprawdź za pomocą kontrolki na którym nie pojawia się + po stacyjce i to właśnie ten.

Moderowany przez Błażej:

Co za bzdura! Przecież tam jest to realizowane na drodze elektronicznej z czujnikiem!

• Poziom 17  
    kdvc napisał:
    do którego to sprawdź za pomocą kontrolki na którym nie pojawia się + po stacyjce i to właśnie ten.

Jest jeszcze minus zasilania,tam też się zasilanie nie pojawi :D
  • Poziom 10  
    kombi15 napisał:
    Owiń kilka razy przewód wysokiego napięcia jakimś cienkim kabelkiem, podłącz go do zielonego i masz impuls potrzebny do wysterowania obrotomierza.

jeśli można spytać który to przewód wysokiego napięcia ? (czy rozchodzi się o plus idący od cewki?
  • Poziom 24  
    Od kiedy cewka potrzebuje masę na stałe przewodem ?? Z tego co wiem to masa jest brana z obudowy. a na przewodzie bez plusa po stacyjce pojawia się impuls zapłonu.
  • Poziom 17  
    Przewód idący do rozdzielacza,ten czarny i gruby. podłączenie obrotomierza do renault clio 1 93r

Dodano po 1 [minuty]:

kdvc napisał:
    Od kiedy cewka potrzebuje masę na stałe przewodem

Od zawsze.
  • Poziom 17  
    kdvc napisał:
    a na przewodzie bez plusa po stacyjce pojawia się impuls zapłonu.

W 90 przypadkach na 100 impulsem cewki jest plus.

Moderowany przez Błażej:

Tak? Od kiedy? Więc niby jak działają klasyczne układy zapłonowe z przerywaczem? I dużo nowsze elektroniczne? OBOWIĄZKOWO wyjaśnij!

• Poziom 24  
    A to ciekawe to skąd masę ma cewka zapłonowa w CC 700 ??
    Z tego co wiem ma Plus po stacyjce , I impuls zapłonu a wchodzą w nią tylko dwa przewody ?? Na przewodzie impulsu pojawia się masa ale tylko w momencie zapłonu .
    ( kolega pouczy się o Cewkach i ich przeciwstawianiu sie zmiana napiecia wtedy zrozumie jak działa cewka zapłonowa.)
    W motocyklach czasem jest inaczej masa Stala (ale za to na impulsie zaplonu przerywany plus.)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kdvc, może zamilknij. Jakbyś nie widział, to jest cewka z elektroniką i ona POTRZEBUJE masy. Twoja twórczość jest co najmniej wątpliwa...
    stan242, według schematu, przewód pomarańczowy - C we wtyczce potrójnej, to wyjście na obrotomierz.
  • Poziom 10  
    Błażej napisał:
    kdvc, może zamilknij. Jakbyś nie widział, to jest cewka z elektroniką i ona POTRZEBUJE masy. Twoja twórczość jest co najmniej wątpliwa...
    stan242, według schematu, przewód pomarańczowy - C we wtyczce potrójnej, to wyjście na obrotomierz.

no niestety dzisiaj już nie dam rady podłączyć, ale jutro sprawdzę. Dziękuję za odpowiedzi, jak by coś nie działało to jutro napiszę :)

Dodano po 28 [minuty]:

Przy okazji zamieszczam schemat podłączenia może się komuś przyda
    Nie lepiej było kupić zegary z obrotomierzem?
  • Poziom 10  
    Błażej napisał:
    Nie lepiej było kupić zegary z obrotomierzem?

niby tak ale udało mi się wylicytowac to cacko za 20 zł
    Z obrotomierzem były za 25 zł. Zrobiłeś oszczędność...
  • Poziom 10  
    Nie wątpię że masz rację, ale teraz już po ptakach i muszę go jakoś podłączyć :)
  • Poziom 10  
    Podłączyłem do tego przewodu

i na obrotomierzu skaczą obroty ,chociaż silnik pracuje równo .
    Konkretnie to raz jest 400 , raz 1100, raz 700, i cały czas się zmieniają.
    Co może być tego przyczyną?
  • Poziom 17  
    Spróbuj jak mówiłem,z kablem wysokiego napięcia.
  • Poziom 10  
    stan242 napisał:
    jutro spróbuję z tym kablem wysokiego napięcia i dam znać