Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosa Makita DBC340 - zalewa silnik

mazzji 27 Jun 2012 22:32 7118 8
    mazzji
    Level 17  
    Witam!

Mam kosę spalinowa jak w temacie. Przy próbie uruchomienia silnika do cylindra zasysane są olbrzymie ilości paliwa. Po kilku pociągnięciach starterem nazbiera się tyle benzyny że można wylewać ja przez wydech. Membrany w gaźniku są OK. Oddałem nawet gaźnik do autoryzowanego serwisu gdzie go wymyli i wstępnie wyregulowali. Niestety jak go założyłem sytuacja w ogóle się nie zmieniła, silnik znowu zalało.
    helena33
    Level 27  
    Jak sytuacja ze sprężaniem? Tylko nie na palec, tylko konkretnie manometrem.
    Paliwo świeże?
    Iskra ok? Były próby na innych świecach?
    Układ wydechowy sprawdzany? Często nagar tworzy całkowite zatkanie tłumika lub okna wydechowego.
    Próby odpalenia bez ssania również kończą się zalaniem? Czy kosa w ogóle się odezwie na chwile czy nic?
    dzarek_82
    Level 14  
    Ssanie nie jest cały czas załączone?
    mazzji
    Level 17  
    Iskra ok, tłumik drożny, świece wymieniałem, poza tym stara jest sprawna bo piła odpaliła na niej za pierwszym razem. Jak wyleje nadmiar paliwa i zdejmę przewód paliwowy z gaźnika to silnik zapali i chodzi dopóki nie wypali pozostałych resztek paliwa.
    helena33
    Level 27  
    Złe położenie dźwigienki zaworowej w gaźniku, nieszczelny zaworek iglicowy, dziurawa membrana pompująca.
    Odkręć tłumik i wrzuć zdjęcie tłoka, widoczne przez okienko wydechowe.
    mazzji
    Level 17  
    membrany są ok a co do zaworka to tak na prawdę pewien nie jestem. Jutro go sprawdzę i porobię zdjęcia

zaworek iglicowy trzyma ale przelot z krócca przewodu paliwowego bez zadnego oporu jest otworkiem zaznaczonym na zdjęciu gaźnika. Jeżeli dobrze myśle to jest to otwór podciśnieniowy służący do pompowania paliwa ze zbiornika. Tylko czy tam powinien byc przedmuch czy to powinno byc szczelne patrząc od strony przewodu paliwowego?

niestety nie udało mi się odkręcic tlumika. Sruby są tak zapieczone że połamalem dwa kluczea one i tak nie puscily. Zrobiłem kilka innych fotek, może cos wniosą do sprawy

czasnagli
    Level 17  
    Dostałeś odpowiedź od helena33.

Jeżeli nie grzebałeś w gaźniku ostrymi przedmiotami, aby go przepchać to, badzie on nadal sprawny po wymianie kilku elementów (tz. zestawu naprawczego K20-WAT)
    .
    W sklepie internetowym zestaw K20-WAT, kupisz za 32 zł.
    Zakładam, że w kosie masz gaźnik WT-387-1 Walbro.
    helena33
    Level 27  
    Przydało by się sprawdzić tłumik pod względem zanieczyszczenia nagarem. To zalewanie może być spowodowane albo kiepskimi membranami, albo zapchanym filtrem powietrza, źle ustawioną dźwigienką zaworową, nieszczelnym zaworkiem iglicowym.
    mazzji
    Level 17  
    Pomogła wymiana uszczelek w silniku i nowa cewka zaplonowa. Przy cisnieniu sprezania zanikała iskra