Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F auto odpala i po chwili gaśnie lub nie chce się uruchomić

QCoo 27 Cze 2012 23:53 3678 2
  • #1 27 Cze 2012 23:53
    QCoo
    Poziom 17  

Witam. Posiadam Opla Astrę F 97 1,6 16V. Przebieg 283 tys km. Instalacja stag300, sekwencja. Dzisiaj po pracy chciałem odpalić silnik (wiadomo, że na Pb95) i udało mi się, ale zgasł po kilku sekundach. Trzykrotnie próbowałem go potem odpalić ale się nie udało. Poprawiłem jeden z bezpieczników od instalacji i auto odpaliło. Ale przejechałem z 50 m po czym auto znowu zgasło. Jestem pewien, że problem tkwi w elektryce instalacji. Zauważyłem, że jak wyciągnę ten bezpiecznik i włożę go ponownie to raz na dwa razy auto odpali i będzie zachowywało się poprawnie (sprawdzałem z trzema nowymi bezpiecznikami 15). Bezpiecznik 15. Przewód z tym bezpiecznikiem jest z jednej strony połączony z aku a z drugiej nie wiem dokąd biegnie (gąszcz kabli). Gdy podczas jednej z prób przypadkowo włożyłem jakiś przepalony bezpiecznik auto odpaliło na benzynie i dojechałem do domu. Ale wskaźnik/przełącznik benzyna/gaz był wyłączony (nie dało się przejść z Pb na LPG). Gdy szczęśliwie jakoś dotarłem do domu spróbowałem odpalić i bez problemu silnik przełączył się na gaz. Gdy go zgasiłem znowu kicha i po raz kolejny musiałem wyciągnąc i wsunąć ponownie ten nieszczęsny bezpiecznik...

Proszę o pomoc...

0 2
  • #2 28 Cze 2012 00:01
    rob4028
    Poziom 25  

Instalacja gazowa ci szwankuje (jak zwykle)

0
  • #3 28 Cze 2012 06:46
    dino777
    Poziom 25  

na początek, zakręć butle i zobacz czy będzie poprawa, jak tak to może być reduktor do regeneracji lub któryś wtrysk leje,

Dodano po 12 [minuty]:

jeżeli nadal będzie problem, to rozłącz wtyczkę i zmostkuj wyjścia i wejścia wtryskiwaczy benzynowych, jeżeli wtedy też będzie coś nei tak to musisz szukać w rozcięciach tych właśnie przewodów, a najlepiej jak byś podłączył fejsa i pokazał co tam masz.
    schemat połączeń na stronie producenta -> http://www.ac.com.pl/pl/doc/346/programy-i-instrukcje-obslugi

0