Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MBA 3832 temperatura rośnie niebezpiecznie

stankas 28 Cze 2012 09:41 1166 4
  • #1 28 Cze 2012 09:41
    stankas
    Poziom 12  

Wiem że są setki podobnych tematów i dlatego podpiąłem się pod "swoje" dawniejsze problemy z MBA ale że czas nagli a do starych tematów nie zagląda się za często pozwoliłem sobie "popełnić" nowy temat i tu proszę modów o wyrozumiałość, tam nikt mi nie odpowiedział a nowy temat zawsze kogoś "ukłuje" w oko. W związku ztym kopiuję tekst z ostatniego posta i dopisuję nowe spostrzeżenia :
    No i stało się ... wykrakałem, krew się nie leje ale już blisko coraz bliżej ...
    Zaczęło się od tego że coś na oko za szybko "nieświeżeją" mi wędliny i tak jakoś na oko za ciepło w tej lodówce, więc zabieram termometr zza okna i do lodówy go a tu 12 stopni, jak wcisnę knefelki od dodatkowego mrożenia to startuje agregat i temperatura po kilku minutach spada nawet do 2,5 stopnia (pokrętło na 5), ale jak się wyłączy to nie startuje dopuki jej nie pomogę dodatkowym mrożeniem, i zauważyłem że temperatura w zamrażarce też wtedy nie jest za rewelacyjna, natomiast jak jej pomogę dodatkowym mrożeniem to osiąga ok. -25 stopni
    wg. prześledzonych setek postów na temat MBA mam wrażenie że umiera czujnik temperatury parownika czy jak to się tam zwie
    w związku z tym moje pytanie czy opisane objawy wskazują na ów czujnik ? jak tak, to w jaki sposób upewnić się że to właśnie to jest ta przyczyna ? i gdzie zaopatrzyć sie w takie cóś ?
    http://north.pl/karta/502055700-czujnik-temp.,8753668.html
    czy to jest to ? bo ten plastikowy bolczyk wygląda bardzo podobnie w mojej lodóweczce

Dzisiaj rano (6.00) temperatura w chłodziarce 8 stopni, więc załączyłem jej wspomagacza (chłodzenie dużej ilości zakupów) i do godz. 9 temperatura spadła na chłodziarce do -1stopnia, po wyłączeniu (trochę mnie wystraszyła ta temperatura) przycisku szybkiego chłodzenia agregat pracował jeszcze przez kilka minut a temp. w chłodziarce zaczęła rosnąć pomimo nie otwierania drzwi. Czy to normalny objaw ?

0 4
  • #2 11 Sie 2012 20:58
    stankas
    Poziom 12  

ktoś pomoże
    wprawdzie lodówa jeszcze żyje ale...

0
  • #3 30 Wrz 2012 21:20
    stankas
    Poziom 12  

przez jakiś czas był spokój (w sensie temperatury) ale wczoraj znowu niespodzianka, w lodówce po prostu ciepło 12 stopni, po włączeniu dodatkowego chłodzenia w lodówie nadal ciepło a ścianka tylna ZALODZONA/OSZRONIONA MOCNO

pomoże ktoś ?

0
  • #4 30 Wrz 2012 22:11
    zhudomel
    Specjalista AGD

Jest nieszczelność lub niedrożność obiegu chłodniczego albo zużyta sprężarka. Wezwij fachowca, żeby to ustalił i wycenił koszt naprawy.

0
  • #5 05 Paź 2012 22:10
    stankas
    Poziom 12  

30 od Katowic he he może we właściwym dla mnie kierunku ?

0