Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aritech CD150, reset haseł, połączenie z komputerem

28 Cze 2012 09:57 3086 14
 • Poziom 8  
  Witam wszystkich. Znajomy ma problem z systemem alarmowym. System założyła mu jakieś 10 lat temu firma, która zniknęła już z rynku, oczywiście nie zostawiając kodu instalatora. Poprosił mnie o pomoc bo pojawiły się problemy z systemem. Moje pytanie: czy ktoś miał do czynienie z tymi systemami???, czy można jakoś zresetować hasła nie znając hasła instalatora???, W jaki sposób połączyć się z centralą komputerem, jaki program jest do tego potrzebny i czy ktoś może posiada go?? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Przeszukałem internet ale nie znalazłem za dużo informacji na temat tej centrali. Pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  Zeby ktoś podłączał komputer do starego CD-ka to jeszcze nie widziałem, chyba marne szanse a zrobienie czegoś z tą centralą bez kodu instalatora też chyba nie wyjdzie. W końcu nie przypadkowo stosuje się ich jeszcze trochę w oddziałach banków, chyba będziesz musiał zmienić centralę lub próbować przywrócić do fabryki całość, na marginesie nie wiem czy dystrybutor udziela jeszcze wsparcia dla tak starego produktu.
 • Poziom 21  
  Tu masz instrukcję możesz spróbować zresetować do fabryki, może nie ma blokady ...cd150
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Podaj na PW lokalizację obiektu to postaram się pomóc. Hasło można podejrzeć mając oprogramowanie oraz interfejs RS232.
 • Poziom 9  
  nie wiem czy to jeszcze aktualne ale:
  na płycie głównej jest zworka. zdejmij zworkę, zdejmij zasilanie i to powinno przywrócić ustawienia fabryczne. i kod menadżerski jak i serwisowy.
 • Poziom 21  
  trothlik napisał:
  nie wiem czy to jeszcze aktualne ale:
  na płycie głównej jest zworka. zdejmij zworkę, zdejmij zasilanie i to powinno przywrócić ustawienia fabryczne. i kod menadżerski jak i serwisowy.


  Jak jest założona blokada w programie to nic nie da.
 • Poziom 9  
  No ale warto spróbować, moim zdaniem skromnym.
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  trothlik napisał:

  No ale warto spróbować, moim zdaniem skromnym.

  No chyba że centrala obsługuje 150 linii bo wtedy będzie problem :)
  Tak na marginesie, to CD15004 czy CD15018?
 • Poziom 9  
  Największy CD jaki widziałem to max 50 czujek. Pracowałem tez na większych ale to albo Galaxy albo PX rzadziej ATS. Wiekszym problemem chyba będzie jeżeli system ma 5-6 różnych stref... wtedy będą jaja. :D
 • Poziom 12  
  Wystarczy mieć interfejs by podejrzeć hasła. Szkoda kasować cały program. Ze strefami nie ma żadnego problemu, jeśli się zna program / nie wiele osób w naszym kraju może się tym pochwalić /.

  Między CD15004, a 15018 nie ma wiele różnic. Pierwsza centrala ma VDS i menu w języku niemieckim, więc trzeba się przyłożyć do instrukcji.

  trothlik napisał:
  Największy CD jaki widziałem to max 50 czujek


  Niewiele widziałeś :)
 • Poziom 9  
  jaro5090 napisał:


  Niewiele widziałeś :)

  Byłbym ostrożny z takimi osądami...
  Częściej mam PX albo Galaxy ale rozumiem że w tym przypadku wielkie systemy się nie liczą
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  jaro5090 napisał:
  Ze strefami nie ma żadnego problemu, jeśli się zna program / nie wiele osób w naszym kraju może się tym pochwalić /.

  Jakieś pięć lat temu byłem w Warszawie na szkoleniu z ATS w siedzibie aritecha to centralę CD150/CD95 tylko jeden pracownik pamiętał.
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  CD to już przeżytek także nie dziwne że dużo ludzi tego nie zna, a reszta powoli zapomina. Odnośnie podpatrzenia haseł to nie trzeba też mieć interfejsu, są łatwiejsze metody, ale chyba zainteresowany sobie już z tym poradził bo się nie odzywa.
 • Poziom 8  
  Dawno nie zaglądałem do tematu ponieważ odszedł na drugi plan, jednak powrócił z siłą wodospadu D: Jak do tej pory nie udało mi się ogarnąć tego systemu. Dzięki jaro5090 posiadam instrukcje. Do ustawień fabrycznych raczej nie chciałbym jej sprowadzać, obiekt jest w miarę duży, podzielony na 5 stref, ok 60 czujników, na dobrą sprawę nie wiadomo nawet gdzie umieszczone są expandery wejść. Maher jeśli znasz sposób na podpatrzenie haseł bez interfejsu to będę bardzo wdzięczny za pomoc. Jeśli nie to może ktoś jest w stanie określić jaki interfejs (symbol, i czy gdzieś można go dostać) jest potrzebny do połączenia z kompem, a druga sprawa czy ktoś posiada program do zarządzania systemem. Za każdą wskazówkę będę wdzięczny. Pozdrawiam.