Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S2 - bardzo jasny zielony piksel

shch00r 28 Cze 2012 11:06 2924 9
  • #1 28 Cze 2012 11:06
    shch00r
    Poziom 2  

Witam,

Na wyświetlaczu SGS2 mojej żony pojawił się jeden wściekle zielony piksel. Wszelkie próby "naprawy" programami do stuck pikseli nie przyniosly rezultatu.

Z moich obserwacji:
    - piksel jest cały czas zielony, niezależnie od aktualnego koloru w okolicy
    - ma stałą, bardzo wysoką jasność (jaśniej od maksymalnego ustawienia jaśności wyświetlacza)
    - wygasza się razem z wygaszaniem ekranu.

Ma ktoś pomysł co to może być? Dotychczas zetknąłem się tylko albo z zupełnie martwymi pikselami albo z nie działającą składową. No ale tamte to były LCD a tutaj mamy AMOLED...

Osobną kwestią pozostaje gwarancja - infolinia wstępnie spuściła mnie na drzewo... 1 niedziałający piksel nie uprawnia do naprawy :/

0 9
  • #2 28 Cze 2012 11:15
    jayu0
    Poziom 37  

Wklep *#*#0*#*#* i zobacz czy jest dalej.
    To jest amoled i tricki takie jak ze zwyklymi lcd nie dzialaja. Jak masz gwarancje to wyslij telefon, maja obowiazek wymienic. Jezeli jednak zdecydyjesz sie na wymiane na wlasna reke to koszt ok 650/700 pln.

0
  • #3 28 Cze 2012 11:43
    shch00r
    Poziom 2  

Telefon ma miesiąc, więc i gwarancja na niego jest :) Pytanie tylko czy nie spuszczą mnie na drzewo, że jeden piksel mieści się w granicach normy, bo takie dictum usłyszałem na infolinii...

Stestuje patent z kodem serwisowym jak tylko wezmę w swoje ręce telefon żony, dzięki.

A jak nie zadziała, to serwis mam rzut beretem od pracy (Warszawa, Marynarska) to podrzucę im jutro i zobaczymy co powiedzą.

1
  • #4 29 Cze 2012 11:21
    shch00r
    Poziom 2  

OK zrobilem probe z kodem serwisowym - nadal jest. Najmniej widoczny na zielonym tle, ale nadal jest od tego tla duzo jasniejszy.
    Wyglada to jakby z jakiegos powodu luminofor (czy jak to mozna nazwac w AMOLEDach) postanowil swiecic z maksymalna mozliwa jasnoscia.

Tak czy inaczej telefon idzie dzis do serwisu - dam znac co mi odpowiedzieli.

0
  • #5 16 Sie 2012 20:56
    grzesiek811
    Poziom 11  

I jak z telefonem? Mi się właśnie pojawił w pierwszym galaxy S, muszę sprawdzić jak u mnie z gwarancją.

0
  • #6 11 Gru 2012 20:46
    mp-p
    Poziom 2  

Czy ktoś z powyższych użytkowników reklamował smartfona w sklepie lub serwisie samsunga? Mi właśnie wyskoczył taki zielony pixel. Nie wiem czy jest sens oddawać do serwisu.

1
  • #7 11 Gru 2012 22:08
    Kamil16161616
    Poziom 20  

Muszą przyjąć. Nie jest to uszkodzenie mechaniczne przecież.

0
  • #8 13 Gru 2012 19:50
    Mzymon
    Poziom 14  

Według procedury wystarczy jeden jasny punkt na wyświetlaczu OLED, żeby kwalifikował się do wymiany. Dopuszczalne są natomiast 2 ciemne piksele. Oczywiście jeśli zniszczyłeś ramkę, albo porysowałeś głęboko TSP to naprawa gwarancyjna odpada. Ale nie wydaje mi się żebyś go tak stargał po miesiącu użytkowania.

0
  • #9 14 Gru 2012 12:14
    Drozdax
    Poziom 12  

O czym my tu w ogóle dyskutujemy. Trzeba iść do serwisu. To jest wada fabyczna. Nie bój się serwisu, on cie nie zje.

0
  • #10 17 Gru 2012 09:54
    mp-p
    Poziom 2  

Telefon mam od 3 tygodni, zielony bardzo mocno świecący piksel pojawił się po tygodniu, znajduje się na samej górze, praktycznie przy samej górnej krawędzi. Gdyby ten piksel był ciemny to by praktycznie wogóle nie przesadzał, on natomiast świeci bardzo jasno i bardzo przeszkadza.
    Pójdę oddać do serwisu, zobaczę jak będzie decyzja.
    Dam znać co i jak.

0