Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka SIEMENS WM10E462PL/02 Błąd F26 - brak jakiejkolwiek reakcji pralki

28 Cze 2012 11:20 4089 1
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam taki problem, że jakiś czas temu podczas prania wyskoczył mi błąd F26 i całkowicie zablokowało pralkę. Wyłączyłem z gniazdka, poczyściłem węża dopływowego, filtr etc i jak podłączyłem to zaczęła normalnie funkcjonować. Problem powtórzył się jakieś 2 miesiące temu w taki sam sposób. Aż niestety teraz F26 wyświetla się mi na stałe. Po przekręceniu z OFF na jakikolwiek program po ok 5 sek. wyświetla się mi F26 wraz z diodą "znaczkiem" bębna. Byli panowie z pobliskiego serwisu, wymienili elektromagnes (zatrzask) do drzwi i nic nie pomogło. Obejrzeli też elektronikę i nie stwierdzili jakiś widocznych uszkodzeń.

Wniosek jak na razie jest taki: pierwszy raz wyskoczył błąd podczas prania więc nie jest to sprawa zamka drzwiowego bo on był zamknięty podczas prania poza tym panowie go wymienili i nadal to samo. A jeszcze dodam, że elektronika nie podaje napięcia po włączeniu jakiegokolwiek programu i wyświetlaniu F26 na zamek więc jest stale zablokowany i tylko ręcznie można go odblokować. Fakt, że pierwszy raz błąd F26 wyskoczył podczas pracy pralki wydaje się sugerować, że jakiś obwód lub czujnik podał sygnał o nieprawidłowości.

Pytanie: co sprawdza elektronika podczas prania (prąd silnika, czasy odpompowania etc) oraz jakie czujniki są w tym modelu?

Czy może być tak, że elektronika ma licznik jakiegoś błędu i po kilkukrotnym wystąpieniu się całkowicie blokuje?

Czy można z pozycji przycisków zrestartować elektronikę?

Czekam pilnie na odpowiedź bo sterta ciuchów rośnie :(

pozdro
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    F26 oznacza kłopoty z hydrostatem analogowym, albo z zasilaniem modułu.