Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 2.0 tdci 2004 r nierówne obroty

28 Cze 2012 12:44 3796 6
  • Poziom 15  
    Witam mam mały problem z Fordem Mondeo 2.0 tdci 2004 r . Nieraz na wolnych obrotach lekko obroty falują ale to minimalnie . Czym to jest spowodowane . Wtryski były regenerowane w lutym .
  • Poziom 34  
    Procedura jakby nie były.
  • Poziom 15  
    Tak ale wcześnie spalał mi z 10 na setkę a teraz jest wszystko w normie . To jest mało wyczuwalne i nie zawsze raptem z 40 obrotów takie drobne falowanie .
  • Poziom 27  
    jordan1985 napisał:
    To jest mało wyczuwalne i nie zawsze raptem z 40 obrotów takie drobne falowanie .
    Ja mam Transita 2,0 tdci (taki sam silnik) i też tak czasami u mnie się dzieje (tak... raz na kilka miesięcy). Wydaje mi się, że to wina paliwa (woda) - bo natychmiast pomaga zatankowanie plus dodanie preparatu Protec, który m.in. jest silnie higroskopijny i wiąże wodę z paliwa. Praktycznie po 15 minutach jazdy jest już spokój.

http://www.motochemica.pl/porady-techniczne/unikalne-wlasciwosci-dodatkow-diesla-protec/
  • Poziom 15  
    Mi też coś mówił mechanik co regenerował wtryski albo może być wina przepustnicy lub przepływomierza .
  • Poziom 27  
    jordan1985 napisał:
    przepływomierza .
    MAF (czujnik przy filtrze) ma w tym silniku wpływ tylko na sterowanie EGR-em. Na nic więcej.
  • Poziom 15  
    Było to związane z wtryskami .Teraz są po regeneracji i wszystko chodzi jak należy.