Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia z malucha do silnika Uno?

__FlyMan__ 28 Cze 2012 14:09 4076 10
  • #1 28 Cze 2012 14:09
    __FlyMan__
    Poziom 21  

Witam serdecznie ! Posiadam silnik z uno 903ccm na gaźniku. Chcę to połączyć ze skrzynią maluszka. Jestem w tym momencie na etapie projektowania. Chciałbym się dowiedzieć po pierwsze jak podłączyć "elektrykę" i czy ktoś coś takiego robił?

0 10
  • #2 28 Cze 2012 14:11
    12pawel
    Poziom 33  

O jaką elektrykę Ci dokładnie chodzi? Chcesz przełożyć silnik z uno do malucha i podłączyć alternator i rozrusznik z istniejącą instalacją maluszka?

0
  • #3 28 Cze 2012 14:31
    Star_200
    Poziom 13  

Tak z ciekawości, gdzie masz zamiar upchnąć ten silnik? Z maluchowską jednostką 650ccm nie ma tam za wiele miejsca.

0
  • #4 28 Cze 2012 14:37
    __FlyMan__
    Poziom 21  

Star_200 napisał:
    Tak z ciekawości, gdzie masz zamiar upchnąć ten silnik? Z maluchowską jednostką 650ccm nie ma tam za wiele miejsca.

wycina się tylną belkę, i wyżej sprawa się rurę z łapą na silnik :)

12pawel napisał:
    O jaką elektrykę Ci dokładnie chodzi? Chcesz przełożyć silnik z uno do malucha i podłączyć alternator i rozrusznik z istniejącą instalacją maluszka?

Chodzi mi o "stacyjkę" itp ... w tym problem ze malucha nie mam u siebie teraz, mam wszystko inne ...

0
  • #5 28 Cze 2012 14:54
    12pawel
    Poziom 33  

__FlyMan__ napisał:
    Chodzi mi o "stacyjkę" itp ... w tym problem ze malucha nie mam u siebie teraz, mam wszystko inne ...

Kurcze napisz coś więcej bo my nie wiemy co Ty masz na myśli. Mówisz że masz silnik z uno skrzynię z malucha i że malucha nie masz(przynajmniej na razie)? Chcesz do tego zamontować stacyjkę?
    Napisz chociaż co chcesz żeby z tego wyszło? Maluch z silnikiem uno? czy jeszcze coś innego.
    Czy to będzie pojazd na leśne wypady na wiosce typu buggy? czy normalnie chcesz to rejestrować i jeździć po drogach?
    Rzuciłeś hasło "stacyjka" i nic dalej nie wiadomo. Z czego, do czego.

0
  • Pomocny post
    #6 28 Cze 2012 15:03
    Zico63
    Poziom 37  

Czerwony dość gruby przewód we wiązce do tyłu auta to włączanie "elektromagnesu" rozrusznika. W zależności od tego czy zostaje ten "Maluchowski" czy raczej będzie ten z Uno.
    Z wiązki auta wychodzi też pomarańczowy - to zasilanie zapłonu. I tu kończy się kompatybilność. Cały układ zapłonowy trzeba przełożyć z Uno i tylko ten pomarańcz zostaje jako zasilanie. Uwaga! W okolicy rury powietrza, na "gzymsie" scianki grodziowej w Maluchu jest złączka i zaczyna kawałek się niebieskiego jako dalszy ciąg pomarańczowego - niebieskiego wyrzucamy.
    Mechanika - to Koledzy.

0
  • #7 28 Cze 2012 19:28
    __FlyMan__
    Poziom 21  

Kolega Zico63 bardzo dobrze mi wytłumaczył. Układ zapłonowy mam z uniaka. napiszę jak to poskładam... Jeszcze pytanie, wystarczy flansza pomiędzy skrzynią a silnikiem ? Ktoś mówił o tulei na wał .. ale nie wiem o co dokładnie chodzi.

Okazało się że nie mam flanszy pomiędzy silnik, a skrzynię ;/ ... Ma ktoś projekt czegoś takiego ?

0
  • #8 29 Cze 2012 09:10
    carrot
    Moderator Samochody

Cytat:
    Ktoś mówił o tulei na wał

Wałek sprzęgła musi być podparty w wale korbowym, w maluchu jest stosowna tulejka, w uno jej nie ma ze względu na inną budowę skrzyni

0
  • Pomocny post
    #9 29 Cze 2012 14:14
    PCcepuk
    Poziom 19  

"Wałek sprzęgła musi być podparty w wale korbowym, w maluchu jest stosowna tulejka, w uno jej nie ma ze względu na inną budowę skrzyni"

dokładnie :)
    znajduje sie ona w kole zamachowym 126p, to jest element wymienny (rzadko sie to robiło),
    jezeli znasz sie cos na mechanice to spokojnie ten silnik dopasujesz -z autopsji sprawdzone i montowane, ale....

jezeli bedzie maluszek z tym jezdzil to musisz bezwzglednie obnizyc tylny zawias przynajmniej 3-5cm !!! a co za tym idzie i przedni - inaczej przy piecowaniu szybciutko go wywrócisz...

0
  • #10 29 Cze 2012 19:26
    __FlyMan__
    Poziom 21  

PCcepuk Wiesz może jak obniża się resor ? W jakiś sposób go się klepie ?

0
  • #11 30 Cze 2012 18:57
    PCcepuk
    Poziom 19  

jezeli tył bedzie opuszczony 5cm to resor przedni jest prawie na płasko klepniety z tym ze nalezy dolozyc do niego wtedy jedno pioro wiecej (to najdłuższe), dobrze zeby i sprezyny tylne były twardsze...

zeby klepnac resor trzeba miec odpowiednie (ciężkie, duże kowadło) i odpowiedni impulsownik kinetyczny (młot) -jak masz zapał to dasz rade...

ale ! pamietaj ze przy utwardzeniu zawieszenia nalezy tez popracowac nad amorami -bo w przeciwnym razie nie beda tlumiły odbicia, beda za słabe (to tez sie da zrobić) po takiej modyfikacji "pyciok" tak nazywam maluszki -jedzie jak po szynach !!!

0