Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ibm 600 sterowniki dźwięku windows xp od instalowywuje sterownik

28 Cze 2012 14:30 1627 6
  • Poziom 9  
    Witam, nie mam ilości punktów by w odpowiedni temat się wpisać więc tu piszę. Mam Windows xp na laptopie ibm 600, nie ma dźwięku mam tylko z win 98 sterowniki ale jak je instaluje wszystko ok jest do czasu gdy nie zresetuję lub wyłomocze po tym nie ma sterowników na dysku trzeba od nowa je instalować, nic poza tym tematem nie znalazłem w internecie na ten temat, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem.
  • Poziom 27  
    Przeglądałeś ten wątek ?
    Zaktualizowałeś bios płyty głównej ?
  • Poziom 27  
    nie pisałeś że nie masz internetu. Bios możesz ściągnąć na komputerze który ma dostęp do internetu przenieść pendrivem na IBM 600 i zaktualizować. Ten laptop powinienmieć kartę sieci LAN, może tą drogą będziesz miał internet ?
  • Poziom 9  
    dziękuje za info puki co nie posiadam pendrive jakoś będę musiał sobie poradzić a powiem ze bardzo mało wiem o tym ibm stąd mój post zobaczę na stronie producenta czy jest bios
  • Poziom 21  
    Witam.
    @Andrzej Ch.
    ThinkPad 600 i 600E nie posiadały kart sieciowych, posiadają modem (chyba że PCMCIA).
    ThinkPad 600X mogą mieć nawet WiFi - posiadają gniazdo MiniPCI.

Do aktualizacji BIOS nie potrzeba karty sieciowej, stacji FDD, napędu optycznego czy baterii.
    Na dowolnym komputerze ściągamy BIOS i program do wgrywania biosu, jeżeli posiadamy stację dyskietek - nagrywany BIOS, Flash2 na dyskietkę. Jeżeli nie posiadamy FDD a posiadamy napęd optyczny nagrywamy płytę CD (najlepiej bootowalną). Jeżeli posiadamy system Windows98 (lub starszy) wgrywamy na HDD ThinkPada BIOS i program do flashowania.
    Uruchamiamy komputer z dyskietki lub płyty CD.
    Jeżeli posiadamy system Windows98 w - w czasie uruchamiania systemu wciskamy F8 i uruchamiamy komputer w trybie MS DOS, wchodzimy do katalogu do którego wgraliśmy BIOS poleceniem:

>cd nazwa_katalogu

i uruchamiany program do wgrywania BIOS wydając polecenie

>flash2

Jeżeli nie posiadamy baterii w czasie flashowania wyskakuje komunikat o nienaładowanej baterii i program zostaje przerwany.
    Wydajemy polecenie

>flash2/U

i postępujemy zgodnie z informacjami pojawiającymi się na ekranie.
    Bateria w tym przypadku jest zbyteczna.
    Podobnie można zaktualizować BIOS bez baterii w ThinkPad 600E.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam, posiadam to maleństwo i też miałem taki sam problem z audio i comem.
    Wgrałem nowy bios za pomocą stacji dyskietek, inny sposób jest nie polecany. Wgrałem bios ze strony IBM/ poszukaj /.
    IBM ThinkPad 600 September 20, 2001 System Program Service Diskette
    Version 1.22 (IBET54WW)
    Taki bios jest dostępny. Po wgraniu go masz wszystko i działa pod xp z sp3.Pozdrawiam.