Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop DELL Inspiron 9400/E1705 nie wykrywa zewnętrznego monitora.

28 Cze 2012 15:00 3771 7
  • Poziom 18  
    Witam. Mam laptopa Dell Inspiron 9400/E1705 z grafiką ATI Radeon X1400, Windows 7 Ultimate 32bit.Chciałem podłączyć do niego zewnętrzny monitor LG L1770HQ Flatron. Niestety, po podłączeniu monitor nie zostaje wykryty. Próbowałem zarówno przez złącze VGA jak i DVI, z tym samym efektem. Próbowałem różnych kombinacji, tzn. Fn+F8 CRT/LCD (ta kombinacja nie aktywuje żadnego menu), klawisz windowsa +P ( też nie działa ). Z apletu Panel Sterowania-Personalizacja-Ekran-Rozdzielczość ( tez nie działa ) widoczny jest tylko jeden monitor, a jak kliknę na ,,wykryj,, to nic się nie dzieje. Jak podłączam monitor do laptopa, to na chwilę zaświeca się dioda na niebiesko(tryb pracy) a potem się wyłącza i świeci na żółto. Nie wiem, czy to wina sterowników monitora, czy też grafiki. Laptopa kupiłem niedawno i nie znam jego historii. Dodam, że monitor LG jest na 100% dobry. Grafika też raczej działa prawidłowo, tzn. nie zauważyłęm żadnych niepokojących objawów podczas oglądania filmów. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?
  • Poziom 39  
    Sprawdź uastawienia w BIOS - czy masz właczony drugi monitor
  • Poziom 18  
    W tym problem, że w BIOSie nie mam zakładki z ustawieniami ,gdzie mógłbym włączyć drugi monitor :cry: . Może to za stary BIOS i dlatego nie można odpalić tego monitora ? Ten model laptopa wyszedł w 2006r. Mój BIOS to DELL Inc.A09 z 27.06.2007. Model systemu MP061.
  • Poziom 39  
    Sprawdź na stronie Dell czy nie masz update. Ja miałem na innym Inspiron ten sam problem i zmiana w BIOSie była możliwa (i zadziałała)
  • Poziom 18  
    Zrobiłem update BIOS-u do wersji A10 z 2009r.(nowszego nie znalazłem, bo chyba nie ma ) ale niestety ta nowsza wersja również nie posiada zakładki z ustawieniami dla 2 monitora. Udało mi się jednak uruchomić sekwencję Fn/F8, jednak efekt jest tylko połowiczny,tzn. po użyciu Fn/F8 pojawia się ekran na drugim monitorze, ale gaśnie w laptopie i odwrotnie. Poczytałem manual do tego modelu i tam napisano, że po użyciu tej sekwencji pojawia się menu z wyborem opcji np. jeden monitor, dwa monitory, projektor ect.. Nie wiem o co biega, że nie mam tego menu do wyboru? W dalszym ciągu nie widać drugiego monitora w opcji ,,dostosuj rozdzielczość ekranu,, Widoczny jest jedynie monitor laptopa. Chciałbym mieć
    możliwość używania równolegle obu monitorów.
  • Poziom 39  
    Poszukaj w ustawieniach sterownika. Jeśli nie pomoże na pewno są ustawienia w oprogramowaniu tego sterownika (też znajdziesz na stronie Dell), które musisz zainstalować
  • Poziom 18  
    Niestety, w ustawieniach sterownika nie ma możliwości żadnych wyborów. Poszukam aktualizacji sterownika na DELL-u.
  • Poziom 18  
    :cry: Niestety, na stronie DELL-a, dla mojego modelu dostępne są tylko sterowniki dla Windowsa XP. Mojego modelu nie ma na liście laptopów kompatybilnych z W7, tak więc chyba przyczyna tkwi w sterowniku i nie ma co dalej walczyć z materią.
    Dziękuje za zainteresowanie moim problemem. Temat uważam za wyczerpany.