Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf IV 1,4 AHW WARIUJE PRĘDKOŚCIOMIERZ

28 Cze 2012 19:07 7137 6
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich !
    I z góry dziękuję za sugestie,

Problem z prędkościomierzem Vw Golf IV 1,4 AHW licznik motometr 1J0 920 801
    Wygląda to tak, gdy jadę pokazywana prędkość bardzo pomału rośnie, czym więcej km przejadę tym wyżej wskazówka prędkościomierza się wzbije, gdy się zatrzymam wskazówka stoi np na 70 km/h, wyłączając silnik dalej stoi na 70km/h , wyjmę kluczyk z stacyjki nadal stoi, po paru sekundach spada na 0, po włożeniu z powrotem kluczyka , po przekręceniu stacyjki wskazówka odrazu wraca na 70 km/h dodam że wszystkie inne zegary działają, licznik nabija kilometry

Teraz dodam co było robione celem usunięcia usterki:

- sprawdzony impulsator (kostki, przewody, podpięty drugi w ręku przy kręceniu wskazówka prędkościomierza ani drgnie, kilometry nalicza)

- wsadzony drugi licznik (używany przylutowane dwie kości, pewnie immo i jakaś pamięć) sam tego nie robiłem elektryk z serwisu skody

- zrobiony test zegarów OK ! (wszystkie wskazówki chodzą prawidłowo)

i nadal nie działa prędkościomierz !

Jeśli ma ktoś jakieś sugestie co sprawdzić to bardzo proszę pisać , irytuje mnie jazda bez prędkościomierza a elektryk rozkłada ręce , mówi że mało prawdopodobne jest aby drugi licznik był walnięty ?
  • Poziom 25  
    Jakie masz radio?? Co pokazuje Vag w blokach licznika i sterownika(vss)??
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 2  
    Radio nie jest oryginalne, Pionier DEH 4400RB auto z tym radiem w moich rękach od 8 lat raz zamontowane i siedzi do tej pory, elektryk też sprawdzał tzn wyciągnął całkiem radio i było to samo

jedna rzecz która mi teraz wpada do głowy to , przy wymianie świec zapłonowych jeden z przewodów wysokiego napięcia zaraz na zgięciu bliżej świecy miał pękniętą izolacje, więc pewnie było niezłe przebicie na głowicę silnika, wymieniłem przewód na drógi, czy mogło się coś stać ? może sprawdzić regulator napięcia , na alternatorze ? dodam że ładowanie jest OK
  • Poziom 2  
    I tak mineło ponad pół roku jak nie działa mi prędkościomierz

Może ktoś poleci dobrego speca ? w Warszawie ?

z góry wielkie dzięki
  • Poziom 32  
    Domyślam się, że diagnostyka była kompletna i nic wykryte. Nie piszesz który rok, ale po numerze wygląda, że z Can. Z tego okresu to ID48. Jeśli nie, to niech mnie ktoś poprawi. Więc nie rozumiem, dlaczego przelutowywałeś pamięci, zamiast zamienić całość. Coś ciekawego chyba ominąłeś. Czy to uszkodzenie powstało w jakiś okolicznościach?
    p.s. Twój brat miał Ci dać numer do mnie, bo chyba nie ma dwóch IV w W-wie z tak zwalonym budzikiem?
  • Poziom 17  
    Zajrzał bym do wiązki pod akumulatorem.