Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-V357 coaxial nie realizuje dzwięku 5.1 z DVD WIWA

28 Cze 2012 21:04 3038 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich, mam problem i proszę was o pomoc w ugryzienu tego tematu.

Najpierw wprowadzenie, aktualnie mam dvd podpięte do ampli yamahy optykiem. Z ciekawości podłączyłem te sprzęty za pomocą coaxiala pojedynczym kablem chinch i ku mojemu zaskoczeniu materiał w 5.1 nie szedł w 5.1 tylko w stereo. Przymierzam się do blu-raya LG bd550, model ten posiada tylko wyjście coaxial, które podobno przesyła sygnał 5.1. Wejście coaxial w moim ampli jest opisane jako DIGITAL INPUT CD

Tutaj moje pytanie, czy ampli dostając po coaxialu dzwięk z blu-raya puści na kino dolby 5.1 ???

Zaznaczam, że ampli nie ma wejścia HDMI,dzwięk na linii blu-ray -> amplituner będzie szedł tylko po coaxialu
  • Specjalista techniki DVD
    Co to za Yamaha, ma dekoder Dolby... .
  • Poziom 10  
    RX-V357, Dolby Digital i DTS, z optyka jest pełne 5.1 a coaxial tylko 2.0 PCM. Możliwe, że coaxial w ampli jest tylko do cyfrowego stereo? W instrukcji jest grafika podłączenia sprzętu pod coaxial i narysowany jest odtwarzacz CD,co sugeruje, że służy tylko do cyfrowego stereo
  • Moderator
    3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  • Specjalista techniki DVD
    1. Proponuję jeszcze raz wziąć instrukcję w rękę i poczytać jak włączyć wszystkie głośniki.
    2. Optyk i Coaxial niosą dokładnie taką samą informację, ten sam układ obrabia ten sygnał,
    Yamaha RX-V357 samodzielnie ( wstępnie ) podejmuje decyzję iż z gniazda CD jest sygnał STEREO ale nic nie szkodzi sam możesz ustawić aby był puszczany w pełnej wersji 5.1.
  • Poziom 10  
    Wszystkie głośniki są podłączone prawidłowo,mam tą yamahe już od 6 lat i znam ją na wylot, ale nie mogę rozgryźć tego coaxiala, który tak jak wynika z instrukcji służy do podłączenia odtwarzacza cd. Jeśli ktoś posiada ten model yamahy i próbował spiąć z nim dvd przez coaxial prosiłbym o opinie.

Dodano po 37 [minuty]:

Już doszedłem co jest grane.W błąd wprowadził mnie odtwarzacz dvd.Wypiąłem optyka z ampli i z dvd i spiąłem je coaxialem, ale w ustawieniach dzwieku dvd musze wybrać wyjście dzwięku optyczne, bo jak wybiore coaxialne to mam tylko stereo.
    Do chinskiego sprzętu trzeba jadnak chińskiego myślenia :D Dlatego właśnie musze koniecznie zmienić playera.Dzięki za wszelką pomoc