Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PFE840-bęben zamiast wolno rusza z maksymalną siłą jakby miał wirować

Domi__ 28 Cze 2012 22:04 2714 4
  • #1 28 Cze 2012 22:04
    Domi__
    Poziom 7  

Witam

Uszkodziła mi się pralka Mastercook PFE-840, tzn. przy próbie włączenia prania wszystkie czynności działają, lecz gdy dojdzie do uruchomienia bębna to za każdym razem silnik uruchomi się na 1 sek. i przestaje działać. Po przeczytaniu forum doszedłem do wniosku ze to może być kondensator rozruchowy silnika, lecz problem w tym ze szukając go jedyny jaki znalazłem to chyba przeciwzakłóceniowy(umiejscowiony jest zaraz za kablem zasilającym, jego model to MIFLEX FP-250/16)

Moje pytanie czy ten który znalazłem to jest kondensator rozruchowy? Czy wymiana go powinna pomoc, czy jest to przeciwzakłóceniowy i nic to nie da?

Bardzo dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 28 Cze 2012 22:13
    peter falk
    Specjalista AGD

Domi__ napisał:
    Moje pytanie czy ten który znalazłem to jest kondensator rozruchowy?

Nie. Ta pralka go nie posiada.
    Domi__ napisał:
    czy jest to przeciwzakłóceniowy i nic to nie da?

To akurat jest prawda :)

Szukaj uszkodzenia na złączkach silnika i na module - możliwe, że szwankuje któryś z przekaźników silnika.
    Sprawdź szczotki silnika. Przejrzyj na forum tematy związane z Mastercook PFE.

0
  • #3 29 Cze 2012 08:28
    Domi__
    Poziom 7  

Dodam jeszcze ze po włączeniu normalnego prania, po zalaniu wodą itd. przez tą jedną sek. bęben zamiast wolnej pracy rusza z maksymalną siłą jakby miał wirować.

0
  • #4 29 Cze 2012 09:00
    zbigniew3107
    Poziom 20  

Sprawdź połączenia lutowane na przekaźnikach w module programatora i triak .

0
  • #5 02 Lip 2012 19:18
    Domi__
    Poziom 7  

Pralka naprawiona, uszkodzona została prądniczka tachometryczna tzn. magnes się pokruszył, skleiłem go i pralka działa. Pozdrawiam

0