Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JVC GC-XA1 - miniaturowa kamera sportowa z mocowaniem do gogli

pseven 29 Jun 2012 12:02 1719 0
Wago
 • JVC GC-XA1 - miniaturowa kamera sportowa z mocowaniem do gogliJapoński oddział JVC zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu miniaturowej kamery sportowej oznaczonej symbolem GC-XA1.

  W obudowie kamery znalazły się dwa standardowe złącza mocowania do statywu. Urządzenie umożliwia montaż m.in. do gogli lub kasku, hełmu, drążka, kierownicy roweru za pomocą dodatkowych akcesoriów.

  Sercem urządzenia jest dedykowany przetwornik CMOS współpracujący z ultra-szerokokątnym obiektywem o zmiennej ogniskowej przekładającej się na możliwość 5-krotnego powiększenia optycznego.

  GC-XA1 umożliwia rejestrowanie obrazów ruchomych w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli przy prędkości 30 klatek na sekundę lub w rozdzielczości 1280 x 720 przy prędkości 60 klatek na sekundę.

  Kamera zamknięta została w ogumowanej obudowie odpornej na upadek z wysokości 2 metrów oraz zanurzenie w wodzie na głębokość do 5 metrów na czas do 30 minut. Szczegółowa specyfikacja, w tym wymiary obudowy nie została podana. Wiadomo natomiast, że waga kamery wynosi 126 gramów. Podgląd umożliwia wbudowany ekran LCD o przekątnej 1,6 cala. Wyjście mini-HDMI pozwala na bezpośrednie podłączenie do monitora, telewizora, bądź projektora.

  Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia strumieniowe przesyłanie danych w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem usługi Ustream, bez użycia komputera, a także zdalne sterowanie przy pomocy telefonu komórkowego pracującego pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android lub iOS.

  GC-XA1 wyceniona została na 30000 jenów japońskich (około 1300 zł).

  Źródło:
  http://en.akihabaranews.com/113902/camcorder/jvc-launches-the-gc-xa1-a-new-action-full-hd-camera

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8964 posts with rating 1979. Been with us since 2009 year.
 • Wago