Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć TV+Dekoder+Kino domowe

kaca1208 29 Cze 2012 15:19 2780 2
  • #1 29 Cze 2012 15:19
    kaca1208
    Poziom 8  

Witam, Proszę o pomoc w połączeniu w jakąś sensowną całość TV Samsung ps42c62h, Kina domowego Samsung HT-TZ212 oraz dekodera Echostar dsb-717. Chcę oglądać TV z dźwiękiem przez kino domowe. Jestem laikiem w tym, nie wiem jakich kabli użyć do połączenia tego. Proszę o pomoc.

1 2
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 29 Cze 2012 18:48
    leszekpo59
    Poziom 27  

Witam. Przejrzałem opis Twojego sprzętu i widziałbym to w takiej konfiguracji. Echostar dsb-717 jako, że jest odbiornikiem SD, połączył bym z TV poprzez przewód EURO-EURO. Dźwięk natomiast przewodami typu 2 X CHINCZ - 2 X CHINCZ podłączył bym z dekodera ( AUDIO L R )do kina domowego ( aux in 2 ). Wyjście z dekodera jest elektryczne ( S/PDIF ) a wejście w kinie jest optyczne ( DIGITAL AUDIO IN OPTICAL ), dlatego sygnał cyfrowy nie jest możliwy do przesłania pomiędzy tymi dwoma urządzeniami. Kino domowe Samsung HT-TZ212 połączył bym z TV poprzez kabel HDMI. Umożliwi to oglądanie nagrań z płyt z wyższą rozdzielczością. Oczywiście sygnał z anteny naziemnej ( o ile by miał być używany ), proponował bym poprzez rozdzielacz podłączyć do TV a także do kina domowego ( jest tam radio ). Podsumowując. Potrzebne przewody to : przewód antenowy, wraz z rozdzielaczem, przewód EURO - EURO, przewód HDMI, przewód audio z końcówkami 2 X CHINCZ. Ten układ połączeń zapewni dźwięk oglądanego materiału z dekodera. Dźwięk z programów odbieranych ze zwykłej anteny nie będzie obecny na głośnikach kina domowego.

1
  • Mitronik
  • #3 30 Cze 2012 13:16
    kaca1208
    Poziom 8  

O taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki wielkie, temat do zamknięcia :)

0