Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Pobieranie danych z panelu Magelis XBTGK2330

kirkk 29 Cze 2012 15:59 1156 3
 • Pobieranie danych z panelu Magelis XBTGK2330

  #1
  Poziom 2  

  Witam,

  Mam taki problem: zakupiliśmy automatyczną linię produkcyjną, która składa się z 4 zestawów maszyn. 3 z nich sterowane są za pomocą paneli Schneider Magelis XBTGK2330. Panele zostały połączone w sieć LAN, dzięki czemu możliwy jest podgląd poprzez program Vijeo Webserver.

  Czy istnieje możliwość pobierania danych z takiego panelu, np. dzienna produkcja?
  Sprawdziłem w jednym z paneli, że istnieje zmienna, która zapisuje aktualną wartość produkcji - zmienne odczytałem ze strony adres-maszyny/services/ftp/webserver/VARS/ALL.HTM.

  Chciałbym stworzyć prosty system, który pozwoli na monitorowanie wydajności linii i wyświetlanie aktualnej produkcji, ewentualnie produktów pozostałych do zrobienia.

  Dodam, że nie mam źródeł programów wgranych do paneli i ponieważ maszyna jest na gwarancji nie za bardzo mogę w niej mieszać. Ale pomyślałem sobie, że może istnieje jakiś protokół, który pozwoli na dostęp do wartości zmiennych.

  Z góry dziękuję za pomoc.

  0 3
 • #2
  Poziom 2  

  Witam,

  To może ktoś wie, czy istnieje jakiś protokół do komunikacji z tym panelem, celem pobrania wartości parametrów ?

  0
 • #3
  Poziom 14  

  Jeśli zdobedziesz źródło aplikacji - nie ma problemy- możesz wtedy ustawić zapis tej zmiennej na np. na pendrive włożony do panelu ( format jest do ustalenia przy pomocy Vijeo Designer ) ,
  W narzędziu do paneli jest ( przez ethernet ) program pobierający z panela pliki zapisanych wartości zmiennych do xls csv .

  Ale podkreślam - musisz zdobyć źródło = inaczej nie dobierzesz się - tak chciał autor aplikacji widocznie i zabezpieczył swoje "dzieło" .
  Może zarządaj żródeł - nie musisz od razu ich używać w czasie gwarancji ;-). Jak je zdobedziesz - daj znac na priv.
  powodzenia .

  0
 • #4
  Poziom 2  

  A jeśli dodam kartę ethernet do sterownika? czy tak dam radę ściągnąć jakieś dane? Producent raczej nie odda źródła programu, więc ta opcja jest raczej nierealna. A poza tym ja wolałbym pobierać dane online, aby mieć aktualny stan produkcji.

  0