Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie jest Wasze zdanie? Pralka Elektrolux vs Bosch.

laura01 29 Cze 2012 17:13 4351 5
  • #1 29 Cze 2012 17:13
    laura01
    Poziom 2  

Witam,
    Interesuje mnie zakup pralki do 1200zł, wszystkie wymienione niże pralki posiadają funkcję szybkiego prania,na której bardzo mi zależy. Elektrolux posiada dodatkowo ciekawą funkcję prania z połową wsadu do 3 kg.
    Którą pralkę polecacie, która mniej awaryjna?
    Co sądzicie o przedłużonej gwarancji na 5 lat (nie od producenta, od firmy ubezpieczeniowej)? Czytałam regulamin, wydaję mi się, że obejmuje normalne naprawy oczywiście nie mechaniczne zniszczenia. Warto dołożyć pieniądze?

1) Pralka BOSCH WAE 2039 KPL
    http://www.magicznaplaneta.pl/bosch-pralka-bosch-wae-2039-kpl,id-26561
    2) Elektolux EWP 106200 lub 106300
    http://www.magicznaplaneta.pl/electrolux-pralka-electrolux-ewp-106300w,id-1572
    3) Electolux EWP 107300
    http://www.magicznaplaneta.pl/electrolux-pralka-electrolux-ewp-107300w,id-28657
    4) Electrolux EWF 106410
    http://agdzwniesieniem.pl/pralka-electrolux-e...przetu-gratis-eraty-zagiel-przesylki-dpd.html

0 5
  • #2 29 Cze 2012 18:44
    patryk260983
    Poziom 18  

laura01 napisał:

Co sądzicie o przedłużonej gwarancji na 5 lat (nie od producenta, od firmy ubezpieczeniowej)? Czytałam regulamin, wydaję mi się, że obejmuje normalne naprawy oczywiście nie mechaniczne zniszczenia.

1) Pralka BOSCH WAE 2039 KPL

Mam też Boscha, ale trochę starszą wersję, bez wyświetlacza i "siódemkę" pełną. Ogólnie pralki serii WAE to dobre pralki, więc tylko kwestia Twoich wymagań i gustu.

A o ubezpieczeniu od firmy (tzw. polisie) zapomnij, jeśli masz możliwość wykupić dodatkową gwarancję u producenta (akurat w Boschu jest możliwość).
    Może i wychodzi drożej, ale przynajmniej jak przyjdzie Ci po 2 latach serwisant, to nie usłyszysz, że pralka nie podlega "gwarancji", bo np. stoi w wilgotnym pomieszczeniu, albo w pobliżu źródła ciepła (np. ogrzewania podłogowego).

0
  • #3 29 Cze 2012 21:27
    laura01
    Poziom 2  

Na podstawie niniejszych Warunków Ubezpieczenia Sopockie
    Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA, zwane dalej
    „Ubezpieczycielem”, w zakresie działania swego przedsiębiorstwa,
    zawiera z osobami fizycznymi, osobami prawnymi oraz jednostkami
    organizacyjnymi nie będącymi osobami prawnymi, którym ustawa
    przyznaje zdolność prawną, zwanymi dalej „Ubezpieczającymi”, umowy
    ubezpieczenia sprzętu gospodarstwa domowego zakupionego przez
    Ubezpieczających w sklepie internetowym ELECTRO.pl.

To jest polisa czy przedłużenie gwarancji takie samo jak u producenta?

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

Bosch daje gwarancje podobno tylko podczas akcji promocyjnych, a poza nimi nie ma możliwości wykupienia od nich gwarancji na 5lat.

0
  • #4 30 Cze 2012 09:56
    patryk260983
    Poziom 18  

laura01 napisał:
    Na podstawie niniejszych Warunków Ubezpieczenia Sopockie
    Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA, zwane dalej
    „Ubezpieczycielem”, w zakresie działania swego przedsiębiorstwa,
    zawiera z osobami fizycznymi, osobami prawnymi oraz jednostkami
    organizacyjnymi nie będącymi osobami prawnymi, którym ustawa
    przyznaje zdolność prawną, zwanymi dalej „Ubezpieczającymi”, umowy
    ubezpieczenia sprzętu gospodarstwa domowego zakupionego przez
    Ubezpieczających w sklepie internetowym ELECTRO.pl.

To jest polisa czy przedłużenie gwarancji takie samo jak u producenta?

To jest ubezpieczenie sprzętu (polisa). Też kupowałem sprzęt na electro.pl (ogólnie sklep polecam, jeden z lepszych i korzystne ceny, plus rabat) i tak mam napisane na dokumencie z Hestii. Niestety nie mogłem wykupić gwarancji od producenta (nie miał takiej opcji), a lepiej mieć to, niż nic, choć zdaję sobie sprawę, że to NIE jest przedłużenie gwarancji takie jak u producenta.

FRAGMENT:
    "1. Ochroną ubezpieczeniową nie są objęte następujące szkody:
    9) powstałe wskutek użytkowania ubezpieczonego sprzętu w sposób
    niezgodny z instrukcją obsługi,
    15) będące następstwem zwykłego zużycia ubezpieczonego sprzętu,
    rdzy, korozji, oksydacji,
    16) spowodowane przez insekty lub gryzonie(...)"
    Pod p.9 można podpiąć wszystko, np. że sprzęt się popsuł, bo wg instrukcji stał za blisko ściany :D

Dodano po 14 [minuty]:

laura01 napisał:

Bosch daje gwarancje podobno tylko podczas akcji promocyjnych

Najlepiej zadzwoń to BOK Boscha i się spytaj :-)

0
  • #5 30 Cze 2012 10:09
    kpodstawa
    Poziom 31  

Ja mam Elektroluksa EWTS 10120 W od kilku lat, siostra połowę krócej model z tej rodziny. Ja piorę średnio co tydzień lub dwa, siostra codziennie. Początkowo chciałem kupić Boscha, ponieważ kilka lat temu serwisowcy radzili taki ranking: Bosch lub AEG, Electrolux, Polar lub Amica. Ale moją pralkę kupiłem jako ostatnią sztukę ze znacznym opustem.

Siostra, ja i moi znajomi użytkownicy Elektroluksów, złego słowa nie mówimy na nasze pralki. Rok temu serwisowcy potwierdzili część przytoczonego rankingu z wyjątkiem Polara i Amiki.

Dodatkowo moja pralka od początku jest dołączona do prądu, wody i odpływu nie tak, jak było w instrukcji montażu i wciąż działa bardzo dobrze. Konkretnie: Zasilanie za pomocą długiego przedłużacza i bez wyłącznika różnicowo-prądowego w instalacji, woda - długim wężem, odpływ - przedłużanymi rurkami karbowanymi bez zaworu zwrotnego.

Krzysztof Podstawa

0
  • #6 01 Lip 2012 21:49
    popey111
    Poziom 21  

Beko, amica, mastercook,hotpoint/indesit tam przedłużasz gwarancję u producenta reszta to ubezpieczenia :) albo podobne np w MM lub saturnie :)

0