Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T HD-302 - zmiana kanałów na liście w dekoderze

29 Cze 2012 21:50 28866 36
  • Poziom 11  
    Witam.

Zakupiłem tuner jak w temacie.
    Wyszukałem programy dla swojego regionu i wszystko pięknie ładnie mi znalazło ... ale ...
    Dekoder sam przyporządkował numery dla danego programu (tvp1, tvp2, itd).
    Ale znalazł mi na kanale 01-tvp 1 i 02-tvp1hd 03-tvp2, więc chciałem usunąć kanały HD - po usunięciu 02 teraz mam na liście program 01 i 03.

Mam taki problem że nie wiem jak zmienić kolejności kanałów i przyporządkować dany program do danego programu w dekoderze - np: nie wiem jak zmienić żeby tvp3 katowice, które aktualnie są na kanale 015 ażeby był na kanele 03, a tvp2 dać na 02.
    Jak przesuwam to przesuwa się tylko program na liście programów - ale dalej tvp3 - jest na 15.
    Nigdzie w instrukcji nie jest to napisane LINK DO INSTRUKCJI
  • flexghzflexghz
  • Poziom 43  
    e_marian napisał:
    Witam.

Zakupiłem tuner jak w temacie.
    Wyszukałem programy dla swojego regionu i wszystko pięknie ładnie mi znalazło ... ale ...
    Dekoder sam przyporządkował numery dla danego programu (tvp1, tvp2, itd).
    Ale znalazł mi na kanale 01-tvp 1 i 02-tvp1hd 03-tvp2, więc chciałem usunąć kanały HD - po usunięciu 02 teraz mam na liście program 01 i 03.

Mam taki problem że nie wiem jak zmienić kolejności kanałów i przyporządkować dany program do danego programu w dekoderze - np: nie wiem jak zmienić żeby tvp3 katowice, które aktualnie są na kanale 015 ażeby był na kanele 03, a tvp2 dać na 02.
    Jak przesuwam to przesuwa się tylko program na liście programów - ale dalej tvp3 - jest na 15.
    Jak tak prostej czynności jak ułożenie listy kanałów przekracza twoje możliwości to wezwij fachowca.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 17  
    Na pewno w tunerze jest opcja "edycja kanałów". Tam jest możliwość modyfikacji na tym poziomie,

Dodano po 1 [minuty]:

Jak tak prostej czynności jak ułożenie listy kanałów przekracza twoje możliwości to wezwij fachowca.

Dodano po 2 [minuty]:

Do moderatora; proszę usunąć ostatni post. Sorry
  • Spec od Falowników
    Są takie tunery, gdzie się nie da.
  • Poziom 13  
    Poszukaj w MENU/Program.

Masz tam opcje do przejrzenia / zbadania:
    - sortowanie: "po LCN" / jakie są inne opcje?
    - LCN włącz / wyłącz
    - edycja programu.

Może jak wyłączysz LCN będziesz mógł przypisać numery w edycji programu?

Ewentualnie, masz też opcję list programów ulubionych, może tam będzie więcej opcji...?
  • Poziom 43  
    bonanza napisał:
    Są takie tunery, gdzie się nie da.
    W tym da się na pewno i w wielu innych też. Z wszystkimi co miałem do czynienia idzie układać listę. Trzeba tylko wyłączyć LCN.

mp0011 napisał:

Może jak wyłączysz LCN będziesz mógł przypisać numery w edycji programu?
    Jak się podpowiada to się to wie a nie może.
  • Poziom 11  
    Jak było by to takie proste to nie pisał bym posta. Siedziałem nad tym chyba 2 godziny próbując wszystkiego co się da i zmieniając ustawienia wszystkiego po kolei ... Pracuje w branży IT - więc takie teksty "Jak tak prostej czynności jak ułożenie listy kanałów przekracza twoje możliwości to wezwij fachowca." Zapraszam do mnie takich mondralińskich.
    Dla mnie też się to wydawało że to będzie chwilka - jak w innych dekoderach lub telewizorach.
    Ale akurat w tym tak nie jest prosto...

Zobaczę jak wyłączę LCN - zawsze to jakiś trop ... Dzięki.
  • Spec od Falowników
    [quote="e_marian"Pracuje w branży IT - więc takie teksty ....[/quote]

To niech Kolega zrobi metodą "zamknąć wszystkie okna i spróbować jeszcze raz"?

Ja mam Wiwa50 i po paru próbach poddałem się, zwłaszcza, że i tak co parę dni trzeba wyszukiwać, skąd akurat lepiej nadają. ;)
  • Poziom 43  
    e_marian napisał:
    Jak było by to takie proste to nie pisał bym posta. Siedziałem nad tym chyba 2 godziny próbując wszystkiego co się da i zmieniając ustawienia wszystkiego po kolei ... Pracuje w branży IT - więc takie teksty "Jak tak prostej czynności jak ułożenie listy kanałów przekracza twoje możliwości to wezwij fachowca." Zapraszam do mnie takich mondralińskich.
    Dla mnie też się to wydawało że to będzie chwilka - jak w innych dekoderach lub telewizorach.
    Ale akurat w tym tak nie jest prosto...

Zobaczę jak wyłączę LCN - zawsze to jakiś trop ... Dzięki.
    Tu nie ma co zobaczać. Co to za argument IT a temat świadczy sam za sibie( za ciebie).
    Jak się wie to jest chwilka.

bonanza napisał:
    Ja mam Wiwa50 i po paru próbach poddałem się, zwłaszcza, że i tak co parę dni trzeba wyszukiwać, skąd akurat lepiej nadają. ;)
    Ty masz podpowiedzieć a nie chwalić się swoją klęską. Ja niczego nie muszę wyszukiwać. Odbieram z dwóch kierunków z siłom i jakościom bdb,om.
  • Spec od Falowników
    LeDy napisał:

Wodzu, masz podpowiedzieć, jak to zrobić, a nie pisać, że to proste. :D :D
  • Poziom 11  
    Panowie,przywróciłem ustawienia fabryczne i okazało się że po wyłączeniu LCN zadziałało to ustrojstwo tak jak chciałem.

Dzięki serdeczne niby takie trywialne, ale trudno samemu do tego dojść.
  • Poziom 43  
    bonanza napisał:

Wodzu, masz podpowiedzieć, jak to zrobić, a nie pisać, że to proste. :D :D
    Tego nie czytałeś? Trzeba tylko wyłączyć LCN.
    U ciebie w Wiwie tak samo.
  • Spec od Falowników
    To nic nie daje, bo w wyszukiwaniu automatycznym tuner i tak ustawi kanały wg swoich upodobań, nawet alfabetycznie, ale nigdy logicznie. Jedyny sposób na Wiwa HD50 z softem 111129 to wyszukiwanie ręczne, które należy zacząć na kanale, gdzie jest TVP1, 2 i regionalna. Wtedy też nie pokasują się wielokrotne programy, lecz obsadzą kolejne numery nawet powyżej 40. Lista ulubionych nie zmienia numeracji programów. W tegorocznym sofcie programy są ustawione począwszy od TVP1, natomiast Polonia i Kultura dostają zawsze numery 17, 19, a Info Lublin chyba nawet 30, dlatego nie aktualizuję, bo przynajmniej mam numery kolejne obsadzone. Dziś np. na zwykłej starej siatce odbieram 4 programy TV czeskie (czeskie, nie słowackie) i 7 radiowych - w okolicach Rzeszowa, dobre, nie? Info Katowice to normalka. Zaś misjonarskie programy Kultura, Polonia i Historia to jak zbieranie grzybów, zależą od fazy Księżyca.
  • Poziom 43  
    Nie ma w menu funkcji sortowanie i LCN ? Jak jest to trzeba LCN wyłączyć i sortowanie zmienić.
  • Spec od Falowników
    Faktycznie jak się wyłączy LCN, wejdzie w sortowanie i poprzesuwa programy, to wydaje się, że zmieniają się ich numery, a nie tylko kolejność, i że będzie to stan trwały do następnego wyszukiwania. Próbowałem zaraz na początku tych wszystkich rzeczy, ale widocznie nie wszystkich na raz.
  • Poziom 43  
    bonanza napisał:
    Faktycznie jak się wyłączy LCN, wejdzie w sortowanie i poprzesuwa programy, to wydaje się, że zmieniają się ich numery, a nie tylko kolejność, i że będzie to stan trwały do następnego wyszukiwania. Próbowałem zaraz na początku tych wszystkich rzeczy, ale widocznie nie wszystkich na raz.
    Piszesz zagmatwanie,
    Cytat:
    wydaje się
    ...... . Pisze się: tak można zmieniać kolejność na liście oczywiście do następnego skanowania. I tak jest w większości tunerów.
  • Spec od Falowników
    Kolejność na liście można zmieniać także przy włączonym LCN, i po TVP1 mogę mieć TVP2, następnie TVP Info i Polonię przewijając strzałkami. Sęk w tym, że numery pierwotnie przypisane kanałom w czasie strojenia pozostają niezmienione i sekwencja numerów przy przewijaniu jest bezsensowna: 28, 9, 10, 11, 14, 1, 2.... zaś bezpośredni dostęp do TVP1 jest nadal przez przycisk 9, a do TVP2 - przez 1-0. 14 to Polonia, 28 to Polo, 1 - Polsat. Zmienia się tylko kolejka przy przewijaniu, a nie numery pozycji. Dopiero bez LCN to działa tak, jak powinno.
  • Spec od Falowników
    Kolejność na liście można zmieniać także przy włączonym LCN, i po TVP1 mogę mieć TVP2, następnie TVP Info i Polonię przewijając strzałkami. Sęk w tym, że numery pierwotnie przypisane kanałom w czasie strojenia pozostają niezmienione i sekwencja numerów przy przewijaniu jest bezsensowna: 28, 9, 10, 11, 14, 1, 2.... zaś bezpośredni dostęp do TVP1 jest nadal przez przycisk 9, a do TVP2 - przez 1-0. 14 to Polonia, 28 to Polo, 1 - Polsat. Zmienia się tylko kolejka przy przewijaniu, a nie numery pozycji. Dopiero bez LCN to działa tak, jak powinno.
  • Poziom 43  
    bonanza napisał:
    Zawracacie bonanza d........... . Przy układaniu listy ma się zmieniać i numeracja i kolejność tak jak chce właściciel. I w twojej Wiwie i wielu innych jest to wykonalne a nie pisanie takich pierdól, że jak tego nie wyłączę to zmienia ale nie zmienia. Ustawiam to co trzeba i zmienia jak trzeba.
  • Poziom 16  
    Do LaDy:
    bonanza ma rację. Używam WIWA50 od prawie 2 lat i k....ca mnie bierze z tym sortowaniem. Po skanowaniu układam swoją listę, program zapisuje ją i pewnego pięknego poranka (nawet nie po ponownym skanowaniu) masz kaszanę. Raz układa się w/g multipleksów, raz zupełnie dowolnie. Nie ma żadnej reguły. Jako że dobrze odbieram i dużo oglądam programów czeskich, na liście, po programach TVP wpisuję najczęściej oglądane CT1 i CT2, a po czasie, TVP lądują na szarym końcu a poz. 1 zajmuje np. POLO TV (której unikam jak ognia). Soft w tych tunerach - do przeróbki (nie udał się chinczykom).
  • Specjalista Sieci, Internet
    LeDy napisał:
    Przy układaniu listy ma się zmieniać i numeracja i kolejność tak jak chce właściciel. I w twojej Wiwie i wielu innych jest to wykonalne a nie pisanie takich pierdól, że jak tego nie wyłączę to zmienia ale nie zmienia.
    no, niestety, ale nie. W Wiwach (i wielu innych sprzętach opartych o umieszczony tam chipset) jest tak, że jeśli włączony jest LCN, to programy mają stałe, przydzielane przez LCN numery - tak, jak to opisuje bonanza.

makar42 napisał:
    Po skanowaniu układam swoją listę, program zapisuje ją i pewnego pięknego poranka (nawet nie po ponownym skanowaniu) masz kaszanę. Raz układa się w/g multipleksów, raz zupełnie dowolnie. Nie ma żadnej reguły.
    to problem automatycznej aktualizacji , którą posiadają dekodery Wiwy. Wiwy nieustanie monitorują parametry nadawanych multipleksów i poszczególnych programów, i jeśli te zmienią się, Wiwy natychmiast podejmują działania mające na celu aktualizację danych w dekoderze.

W założeniu fajna sprawa, bo uwalnia użytkownika od ciągłego instalowania od nowa programów po zmianach parametrów, ale w praktyce efektem działania, wygląda, że niezbyt dopracowanych systemów aktualizacji, jest m.in. rozsypka list kanałowych. Niestety, dopóki nadawcy będą grzebać w parametrach multipleksów, takie rzeczy będą się zdarzać. Do tego, w starszych softach Wiw (oficjalnych) nie działało poprawnie LCN, co jeszcze bardziej potęgowało problemy z rozsypywaniem się list.

Nowe softy Wiw (testowe) już prawie dobrze radzą sobie z LCN, pobrać je można tam, więcej można poczytać o tych sprawach tam
  • Poziom 16  
    Nic prostszego, jak opracować wersję softu bez automatycznej aktualizacji programów - pierwszy piszę się na taką wersję.
  • Poziom 43  
    _cheetah_ napisał:
    LeDy napisał:
    Przy układaniu listy ma się zmieniać i numeracja i kolejność tak jak chce właściciel. I w twojej Wiwie i wielu innych jest to wykonalne a nie pisanie takich pierdól, że jak tego nie wyłączę to zmienia ale nie zmienia.
    no, niestety, ale nie. W Wiwach (i wielu innych sprzętach opartych o umieszczony tam chipset) jest tak, że jeśli włączony jest LCN, to programy mają stałe, przydzielane przez LCN numery - tak, jak to opisuje bonanza.
    Ale ja pisałem, że wyłączamy i LCN i w sortowaniu i układamy co i jak chcemy. Prawdą jest z tym " grzebaniem" nadawcy i tylko dlatego lista jeszcze sama się przestawia. Co za dureń wymyślił to LCN tak jak co za dureń pisał oprogramowanie do TV ( chyba Thomson i Philips), że nie można ręcznie skanować po kanale a tylko, jak dla idiotów, z automatu.
    Akurat w HD-302 odbiera ze wszystkich kierunków nawet te same programy i jest to, wg. mnie zaleta. Ja decyduję co zostawiam nawet jak złapię 5 TVN,ów, Polsatów itp.
  • Spec od Falowników
    W Wiwie HD50 przy strojeniu ręcznym nie ma problemu, zapisze wszystkie znalezione programy wg kolejności strojenia, nawet przy włączonym LCN, i będą się powtarzać dowolną ilość razy (ostatnio znalazłem 64 programy i było OK). W automacie znajdzie np. 43 programy, a potem poukrywa redundantne pozycje i w efekcie obsadza programy np. 1-23.
  • Poziom 16  
    Co to znaczy, że w strojeniu ręcznym nie ma problemu - przecież ściąga ci kanałami, czyli cały multipleks. Jeżeli jest to np. mux1, to masz oprócz TVP1,2,Info, również po kolei Eskę, Polo i inne takie tam. A potem ściągasz "ręcznie" mux2 z 7 programami, po czym musisz posortować to wszystko (albo za każdym razem naciskasz OK i szukasz odpowiedniego programu), a po kilku dniach masz z powrotem "mieszankę"... I to jest sedno problemu !!!
  • Spec od Falowników
    Jak ściągam multipleksami, to już nie sortuję: chyba MUX3 to państwowy, z kolei mux "komercyjny" i ostatni mux "łubu dubu".
  • Poziom 1  
    Wystarczy tylko wyłączyć LCN i posortować programy
  • Poziom 16  
    Witajcie
    Ja również mam z tym sortowaniem problem, tylko u mnie wygląda to tak że przestawiam kanały według swojej kolejności i jest o.k. ale po ponownym uruchomieniu tunera wszystko wraca do stanu początkowego tzn. przed sortowaniem. Tuner mam firmy Apollo.
  • Poziom 10  
    podbijam, to samo co u kuku83... poustawiam sobie kolejnosc, wylacze... wlacze i znow galimatias!

Jesli jest tak, jak pisze _cheetah_ czy soft np. GUTEK eliminuje te automatyczna aktualizacje?
  • Poziom 1  
    mam to samo co moi dwaj poprzednicy i to na 2 roznych dekoderach. jeden to wiwa hd50 a drogi to bestbuy home dual.
    ustawie kolejnosc kanalow jak mi sie podoba, zapisuje, wszystko ladnie pieknie. wylaczam dekoder, wlaczam ponownie i znowu wszystkie kanaly porozwalane. probowalem aktualizowac soft ale to nic nie dalo. o co moze chodzic? pomozecie?