Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf V, 1.6 FSI, skrzynia biegów

29 Cze 2012 22:18 8028 8
  • Poziom 8  
    Witam ;)
    Mam problem, zauważyłem że z moim autem dzieje się coś złego. Czy to podczas jazdy czy to podczas postoju, zawsze gdy sprzęgło jest puszczone w silniku lub w skrzyni biegów zaczyna coś rzęźić i chrobotać ( nie wiem jak to nazwać ). cały hałas zanika kiedy sprzęgło zostaje wciśnięte, wtedy słychać tylko pracę silnika. Z tego co ludziki piszą na forach mogą to być łożyska: oporowe lub na wałku w skrzyni...
    Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem... co wtedy zrobiliście??
    Takie łożyska warto wymieniać od razu czy jeździć aż się rozsypie? Lepsza wymiana łożysk czy szukanie używanej skrzyni... ?
    Poradźcie... ;)
  • Poziom 14  
    Hmm.
    Jeżeli w skrzyni jest stan oleju to ja stawiam na łożysko.

Nie ma sensu wtedy zawracać sobie głowy nową skrzynią.
    Przy wymianie i tak trzeba skrzynię wyjąć wiec przy okazji sprzęgło też na wierzchu będzie wiec je też będzie można zweryfikować i ewentualnie wymienić.

Ale ja stawiam na łożysko.
    Koszt materiałów niewielki.
  • Poziom 8  
    tak olej w skrzyni był sprawdzany kilka tygodni temu... kilka tygodni temu auto było w serwisie i nic nie wykryli... od tamtego czasu zrobiłem może 1000 km... żeby aż tak szybko się zaczęły problemy... byłem dziś u mechanika ale jego rada brzmi... jeździć aż się łożysko rozsypie... tylko czy to nie będzie prowadziło do poważniejszych usterek??
  • Moderator Samochody
    Maniek19111985 napisał:
    jeździć aż się łożysko rozsypie

Wtedy nie będzie dylematu czy skrzynię robić czy wymieniać, bo się cała rozsypie.
  • Poziom 14  
    całą sie nie rozsypie od łożyska ale wtedy już sprzęgło na bank do wymiany bedzie
  • Poziom 8  
    skoro rozsypanie się łożyska spowoduje konieczność wymiany sprzęgła to po jakiego grzyba on kazał mi na tym jeździć?????? gdybym wiedział że zrobię na nim 100 000 jeszcze to bym się nad wymianą nie zastanawiał i czekał.... ale skoro one może paść za kilka tysięcy to chyba warto to zrobić??
    ps czytałem też o specjalnych olejach (doktorach) które leje się do skrzyń biegów i one redukują ubytki w łożyskach... prawda to czy ściema??
  • Poziom 19  
    Jeszcze nie słyszałem o takim specyfiku, który potrafi "naprawić" uszkodzone łożysko.
    adam2002 napisał:
    całą sie nie rozsypie od łożyska ale wtedy już sprzęgło na bank do wymiany bedzie

Ciekawe co ma wspólnego łożysko w skrzyni do zużycia sprzęgła.
    Oczywiście, że się rozsypie.
    Masz skrzynię do naprawy i raczej nie zwlekaj bo wkrótce wszelka naprawa przestanie być opłacalna. Czasami lepiej jest naprawić niż zakładać część niewiadomego pochodzenia i stanu.
  • Poziom 1  
    Witam mam dokładnie taki sam problem bardzo jestem ciekawy jak wyglądał finał sprawy i co zostało stwierdzone ?
  • Poziom 9  
    Dwumas do wymiany ok 1200+ robocizna . W moim przypadku trzeba było wymienić całe sprzęgło (1850 + robocizna). Efekt ustało klekotanie na biegu jałowym, pedał sprzęgła lekko chodzi, usatły drgania, które były wyczuwalne również przy wciśniętym sprzęgle.