Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie sterownika Mitsubishi AL10 MR-A

29 Cze 2012 22:38 3814 8
  • Poziom 8  
    Witam, niechcący zresetowałem program w sterowniku ( tj. w opisie) Czy jest ktoś w okolicy Rzeszowa kto mógłby mi zaprogramować sterownik, lub ewentualnie pomoc zaprogramować za pośrednictwem forum? Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam.
    Więcej informacji. Czym sterownik sterował jakie, urządzenia wejściowe -wyjściowe , jaka aplikacja?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Cześć. Heh nie podałem najważniejszego. Sterownik steruje brykieciarką do produkcji brykietu. Brykieciarka firmy Comafer z 98 roku.

Programowanie sterownika Mitsubishi AL10 MR-A Programowanie sterownika Mitsubishi AL10 MR-A

Zdjecia ponizej.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Jesli przejdzie to wysyłam programik do tych sterowników.Można go oczywiscie sciągnąć ze strony producenta .Jest darmowy. W Balicach pod Krakowem jest placówka MPL-a ,tam zamówisz sobie kabelek. Progaram i samo programowanie jest dość łatwe w razie czego "pomożemy".Program posiada funkcję sprawdzenia programu bez podłączania sterownika.Teraz ważne jest ustalenie sygnałów wejściowych i wyjściowych na sterownik. Jesli masz schemat będzie to łatwe.
    http://www.mitsubishi-automation.pl/u/000001ad.html
  • Poziom 8  
    WItam. Program się pomyślnie zainstalował gorzej z wiedzą co oznaczają poszczególne elementy.

Myśle że program nie bedzie trudny w napisaniu dla osoby która zna sie na tego typu sterownikach.

Brykieciarka działała tak.
    1. Włączenie zasilania i wciśniecie przycisku START ---> uruchomił się silnik pompy oleju. Elektrozawór uruchomił tłok(nr1) wciskający trociny w komorze gdzie powstaje brykiet.

2.Z kilka sekundowym opóźnieniem sterownik dał sygnał na kolejny elektrozawór(nr2) który ściskał trociny w komorze na powstały brykiet. (tak powstał brykiet)

3. W zasobniku na trociny sterownik uruchomił silnik ( z łopatkami do wsunięcia trocin do komory zgniotu)który obkrecił się o kilka stopni wsypując trociny i zatrzymał się.

4. Wsypane trociny poprzez łopatki do komory zgniotu były zgniecione poprzez tłok nr 1 i zadanie sie powtarzało od punktu 1.

Do tego wszystkiego nie wiem jakich urzyć bloków z programu. Myślałem ze uda mi się to zrobić z poziomu sterownika, wszka jest wyswietlacz LCD z możliwością manipulowania.
  • Poziom 15  
    OK. Opis dobry ,prosił bym o prosty szkic tej brykieciarki. Teraz kilka pytań.
    1. Czy w zasobniku z trocinami jest jakiś czujnik poziomu czy też trociny były dosypywane czasowo?
    2.Czy na siłownikach są czujniki pozycji tłoka lub tłoki wciskają jakieś krańcówki?
    Rozumiem że na panelu skrzynki są wyłaczniki START oraz STOP
    Co do opisu bloków to znajdziesz je w podręczniku który dołączyłem .Programowanie z panelu wymaga jednak trochę praktyki , no i tak wcześniej musisz sobie rozrysowac schemat blokowy.
  • Poziom 8  
    Witam. Dziś rozkręciłem brykieciarkę. I jak zauważyłem do siłowników podpięte są czujniki pozycji tłoka, nie ma żadnych krańcówek. W Zasobniku na trociny jest również czujnik poziomu trocin jednak jak pamiętam nie spełniał zadnej funkcji potrzebnej jak świecenie diodą ze jest niski poziom trocin, których i tak stan uzupełniałem osobiscie.

Na Panelu jest start, stop + "grzybek" bezpieczenstwa i kontrolka włączonej maszyny.

Przeglądałem dzis funkcje sterownika i wygląda tak:
    Top Menu:
    Stop
    Setup TS
    Monitor
    ClockSet

Pierwsze zakładki w menu. Wchodząc w Setup TS pisze NoData
    Jednak gdy wejde w Monitor jest tam cały schemat blokowy wszystkie 6 wejść . Jak wejde w zakładke 01 IN jest cały schemat od 01 IN - B36..i tak dalej aż do OUT.
    Również w 02 IN - B45 - B53 i tak co raz dalej aż do wyjscia 02 OUT. Cały schemat blokowy z uwzględnieniem bramek AND OR itp...
    Może da sie to jakos przenieśc do setup TS bez komputera, kabel troche kosztuje. 250 zł:/
  • Poziom 15  
    Może da sie to jakos przenieśc do setup TS bez komputera?
    Tego nie wiem postaram się sprawdzić .
    Póki co to kartka długopis i te bloczki skopiuj razem z tym co do nich jest dołączone , albo prosto na komputer do programu
    Np:B01(podaj też rodzaj bloczka AND OR itd)-jakie sygnały z lewej strony i jaki bloczek kolejny dopięty z prawej (lub wejście , wyjście)
    Miłego szperania.
  • Poziom 8  
    Cześć nie mogę jednak ogarnąć tego sterownika. Pomyslałem ze spróboje jednak napisać program, ale tak szczerze powiedziawszy po kursach jakie znalazłem w internecie nie wiem i tak od czego zacząć. Zrobiłem więc schemat wizualny pracy brykieciarki. Umieszczam go na stronie. Moze sie komuś przyda Programowanie sterownika Mitsubishi AL10 MR-A