Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon i wzmacniacz radmor 5412

30 Cze 2012 00:15 2520 9
 • Poziom 10  
  Witam.
  Niedawno wszedłem w posiadanie amplitunera radmor 5412. Kupiłem go między innymi na wejście mikrofonowe które posiada. Jednak pojawił się problem z podłączeniem mikrofonu do wzmacniacza i nagraniem tego na pc.
  Podłączyłem zwykły mikrofon przez przejściówkę jack-din do wzmaniacza, a wzmacniacz za pomocą kabla rca-jack do PC. We wzmacniaczu kabel podłączyłem do wyjścia magnetofon 1.
  Efekt: nic :(
  Jakieś delikatne szumy, o większej amplitudzie podczas włączania/wyłączania amplitunera.
  Co robię źle?
 • Poziom 17  
  Witam.
  Jeżeli jest to mikrofon pojemnościowy to nie będzie to działać bez dodatkowego wzmacniacza mikrofonowego.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 36  
  Oczywiście gałką do regulacji głośności mikrofonu kolega kręcił?
 • Poziom 10  
  Tak, kręciłem. Powodowało to tylko jakieś dodatkowe szumy, nic więcej. Niestety nie wiem co to za mikrofon (użyłem mikrofonu ze słuchawek).
  Czy w takim razie można użyć tego amplitunera do wzmocnienia mikrofonu pojemnościowego? Bo taki chciałbym docelowo zastosować.
  Czy w takim razie kupowanie wzmacniacza mikrofonowego i podłączenie za jego pośrednictwem mikrofonu do amplitunera i potem do pc ma jakiś sens?
 • Poziom 17  
  Radmor 5412 nie współpracuje bezpośrednio z mikrofonem pojemnościowym, a czy jest sens kupowania dodatkowego wzmacniacza, chyba prościej będzie podłączyć mikrofon do PC.
 • Poziom 37  
  Wydaje mi się że obeszło by się bez dodatkowego wzmacniacza trzeba by tylko na mikrofon podać napięcie potrzebne do zasilenia mikrofonu pojemnościowego.
 • Poziom 10  
  Po podłączeniu bezpośrednio do pc nagranie jest strasznie ciche. Stąd narodził się pomysł, żeby wykorzystać do tego amplituner :]

  Jednak może wynikać to z mojej ignorancji. Chciałem małym kosztem zbudować kilka mikrofonów do nagrania perkusji. Wykorzystałem do tego mikrofony pojemnościowe podobne do tych:
  Mikrofon i wzmacniacz radmor 5412
  Połączyłem równolegle 5 takich mikrofonów i za pośrednictwem wtyczki jack podłączyłem to do PC. Działało to poprawnie, ale nagranie było zbyt ciche. W dodatku amplituda nagrania była dość nieregularna, co mnie zaniepokoiło:
  Mikrofon i wzmacniacz radmor 5412


  Jak zmodyfikować ten układ aby nagrywanie było zadowalające?
 • Spec od sprzętu Unitra
  Spróbuj tak
  Mikrofon i wzmacniacz radmor 5412
  Tylko pamiętaj o zachowaniu prawidłowej polaryzacji w mikrofonie.
 • Poziom 10  
  Mam drobne problemy z odczytaniem tego układu.
  Rozumiem, że zielone półkole to mikrofon.
  Napiszcie proszę czy dobrze to rozumiem.
  Styk 'We' ma być podłączony np. do jednego z kanałów na jacku. Styk '0V' do masy. Rozumiem jak włączyć w układ kondensatory i opornik, ale nie wiem co mam podłączyć do styku 9V.
 • Spec od sprzętu Unitra
  Styk "WE" ma być podłączony do odpowiedniego styku mini-jack i do wejścia mikrofonowego w komputerze. Do styku 9V podajesz zasilanie z jakiegoś małego zasilacza najlepiej stabilizowanego. Może być zasilacz 12V/100mA taki jak w zasilaniu wzmacniaczy antenowych.